Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAnna SWPS

Wrocław

Autyzm i co dalej – konferencja w Sopocie

2012-11-27 13:34:17

Formy skutecznej pomocy chorym i ich rodzinom, w tym sposoby terapii dzieci z zaburzeniami autystycznymi czy rozmowy o intymności, to przykładowe tematy konferencji naukowej „Autyzm – i co dalej?”, która odbędzie się 4 grudnia w siedzibie sopockiego wydziału SWPS (ul. Polna 16/20).

Z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu „Porozumienie Autyzm-Pomorze” i sopocki wydział SWPS organizują konferencję skierowaną do pedagogów, psychologów, nauczycieli, lekarzy, rodziców i studentów zainteresowanych tematyką autyzmu. Wykłady wygłoszą tacy specjaliści, jak prof. Hanna Jaklewicz (Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna), dr Jolanta Wierzba (Gdański Uniwersytet Medyczny), dr Anna Waligórska (SWPS) czy konsultanci i działacze organizacji, np. Fundacji Autyzm bez Tabu.

– Nauczyliśmy się już rozpoznawać to zaburzenie, ale, jak mówią eksperci, wciąż nie radzimy sobie z problemami, które mu towarzyszą. Bezradni rodzice stają wobec dylematu „co dalej?”, desperacko poszukując terapii najwłaściwszej dla dziecka. Podczas konferencji chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do tych osób, które tego potrzebują – mówi Dorota Piekarska, współorganizator konferencji z SWPS w Sopocie.

Warunkiem udziału w konferencji jest przesłanie danych (imię, nazwisko, adres, telefon, email, instytucja i stanowisko) na adres autyzm.pomorze@gmail.com. Organizatorem konferencji „Autyzm – i co dalej?” jest Forum Organizacji Współpracujący na Rzecz Osób z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami „Porozumienie Autyzm-Pomorze”. Program konferencji jest dostępny na stronie www.swps.pl/sopot.

Jesteś na profilu Anna SWPS - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj