Wolf Motorsport

avatarWolf Motorsport

Wrocław
Naszym celem jest jeździć i wygrywać. Żeby to osiągnąć angażujemy profesjonalny zespół ludzi, uzbrojony w nowoczesne narzędzia zarządzania i komunikacji. Dajemy im świetnie zorganizowane zaplecze techniczne, wsparcie merytoryczne i sportowe. Naszą misją obok startów jest promocja profilaktyki przeciwnowotworowej, a szczególnie w zakresie badań męskich odmian raka. Wolf Motorsport narodził się we Wrocławiu.
Mieszkaniec Wolf Motorsport

Wolf Motorsport

Dodano 2018-08-22 15:26:23

Rajdowe Wilki w Kosmosie

Czwarta runda rajdu Tarmac Masters 2018 rozgrywana na terenie Gmina Nowa Ruda, to jedna z najbardziej lubianych i licznych edycji tego sezonu. Dwa nowe odcinki, w tym jeden o tajemniczej nazwie KOSMOS, zapowiadają “wszech-świetną” rywalizację.

Na rajd zgłosiło się 129 załóg, w tym trzy Renault Clio z teamu Wolf Motorsport. 26 sierpnia w Słupcu i okolicach na kierowców będzie czekać aż 6 odcinków specjalnych o łącznej długości do 35 km (nowe odcinki to Kosmos i Jugów). Podczas 4. rundy zostaną zorganizowane zawody zarówno Rajdu Okręgowego dla zawodników z licencjami (w RO1 pojedzie załoga Kamil Winnicki/Tomasz Siwak), jak i Super KJS (w SK4 pojadą teamy: Jakub Gieruszczak/Mateusz Radecki oraz Paweł Cichoń/Tomasz Gawroński).

Kamil Winnicki, kierowca zapytany o przygotowanie siebie i auta do tego rajdu, mówi: “Do tej pory istniało w naszym samochodzie serwo hamulcowe, które odpowiedzialne jest za wspieranie kierowcy w hamowaniu pojazdu. To taki “bajer”, który jako pośrednik wzmacnia siłę stopy w stosunku do tej na tarczy hamulcowej. Prościej? To dzięki temu kobiety w pięknych szpilkach nie muszą się siłować stopą, aby zatrzymać pojazd. ;-) Zauważyłem, że żeby wygrywać rajdy trzeba mniej hamować, dlatego postanowiłem moim stopom tę czynność utrudnić. W trakcie urlopu ćwiczyłem łydki na rowerze, a chłopaki z warsztatu “Osobowe i Rajdowe” przerabiali układ hamulcowy. Liczę na pozytywne skutki podczas następnej rundy Tarmac Masters!”. Z Winnickim w tym rajdzie pojedzie gościnnie pilot Tomasz Siwak.

Niewidziany w ostatniej rundzie TM Jakub Gieruszczak tak opisuje udział w 4.rundzie: “Po małej przerwie wracamy na odcinki. Tym razem w nieco innym składzie, będziemy szukać prędkości z nowym pilotem, Mateuszem Radeckim. Oesy wydają się być szybkie, trzeba będzie cisnąć od samego początku. Jedziemy po swoje z dobrym nastawieniem, bez oglądania się za siebie”. Mateusz Radecki potwierdza: “Celem na ten rajd jest zgrać się razem z Kubą. Będzie to nasz pierwszy wspólny przejazd. Odcinki jakie na ten rajd organizator przygotował są w kilku miejscach podchwytliwe i szybkie.”.

Paweł Cichoń po ostatnim rajdzie wyregulował wybierak skrzyni biegów, który sprawiał wówczas problemy. Zapytany o oczekiwania- odpowiada: “Nadal nie jestem rozjeżdżony w aucie, więc ciężko celować w konkretne pozycje na mecie. Naszym celem jest ukończyć rajd, a pierwsza 10 była by dla nas przyzwoita lokata. Ta runda ma być nierówna, techniczna i kręta, więc liczę, że nasze Clio pokaże co potrafi. Wszystkie odcinki będą jechane przez nas po raz pierwszy, więc nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć nic o trudności. Na pewno ja z pilotem Tomaszem Gawrońskim postaramy się dobrze bawić, a jak nic nie zepsujemy, to wynik sam się zrobi.”.

Zobacz video-zapowiedź organizatora Rajdu

Mieszkaniec Wolf Motorsport

Wolf Motorsport

Dodano 2018-07-05 21:56:59

Pech jednych, bywa szczęściem innych. Zaskakujące wyniki Wilków w lubińskim Tarmac Masters

Jedna z dwóch załóg Wolf Motorsport (Kamil Winnicki, Kornel Grabski) jeżdżących Renault Clio Sport z pucharem po rajdzie w Lubinie. Druga połowa teamu, czyli kierowca Paweł Cichoń i pilot Tomasz Gawroński mogą tym razem jedynie pogratulować kolegom.

W rozgrywanym w ten weekend rajdzie okręgowym w ramach rywalizacji w serii Tarmac Masters wzięło udział 9 załóg. Ekipa Winnicki/Grabski zajęła 3. miejsce w klasie RO1. Po tym rajdzie w klasyfikacji generalnej sezonu tej klasy zajmuje 2. miejsce (41 pkt), natomiast w klasyfikacji generalnej klasy RO jest to 5. miejsce (20 pkt). Drugi duet, Cichoń/Gawroński, wystartował w SKJS-ie w klasie SK4. Na 27. biorących udział załóg, czarne Clio z Wolf Motorsport dojechało na 12. miejscu.

ZOBACZ VIDEO:

Mieszkaniec Wolf Motorsport

Wolf Motorsport

Dodano 2018-06-29 12:11:24

Wakacje nie dla rajdowców. Wataha Wolf Motorsport w nowym składzie na pierwszym letnim rajdzie TM

W sobotnio-niedzielnej rywalizacji w Lubinie i na terenie gminy Rudna Wilki pojadą w innym niż zazwyczaj składzie. Kierowcę Kamila Winnickiego po raz pierwszy w tych zawodach popilotuje Kornel Grabski, jeżdżący do tej pory z Jakubem Gieruszczakiem (tym razem nieobecnym w rajdzie). Absolutną nowością jest dołączenie do watahy załogi Paweł Cichoń / Tomasz Gawroński, która również startuje Renault Clio.

Oto co na temat dyspozycji załogi ma do powiedzenia Piotr Bednarz, koordynator WM: Zespół jest bardzo dobrze przygotowany do startu w trzeciej rundzie Tarmac Masters. Zarówno samochód jak i załoga (Kamil i Kornel) po awarii podczas Rajdu Festiwalowego są gotowi, aby powalczyć na odcinkach wokół Lubina o najwyższe miejsca. Celem minimum jest umocnienie się na pozycji wiceliderów RO1, ale najbardziej interesuje nas liderowanie w generalce i zwycięstwo w rajdzie. Jako koordynatora cieszy mnie to, że zaufał nam Paweł Cichoń, którego serwisujemy już kolejny rajd i w efekcie stał się kierowcą zespołu Wolf Motorsport. Jestem zadowolony, że zespół rozwija się i rozbudowuje, co w niedalekiej przyszłości pozwoli nam wejść do Mistrzostw Polski.

Kamil Winnicki ocenia ostatni start w Tarmac Masters: Gryfowska runda TM zakończyła się szczęśliwie pod znakiem lotu do rowu. Dzięki pomocy kibiców, wróciliśmy jak Feniks z popiołów. Nie otrzepaliśmy się z kurzu na tyle, by walczyć o pozycje, ale dowieźliśmy kilka punktów dzięki którym klasyfikacja roczna wygląda przyzwoicie. W weekend wracamy z Kornelem, żeby znów oddać dobry skok.

Kornel Grabski: Nadchodząca 3 eliminacja Tarmac Masters będzie dla mnie wyjątkowym rajdem z co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze będzie to mój pierwszy Rajd Okręgowy świeżo po odebraniu licencji RN; po drugie będzie to pierwsze konkretne jeżdżenie z Kamilem. Wcześniej mieliśmy okazję wystartować razem w Rajdzie Festiwalowym w Opolu, ale awaria skrzyni nie pozwoliła Nam przejechać zbyt wielu kilometrów. Mimo wszystko przed szybkimi trasami, które czekają na Nas już w najbliższy weekend, czujemy się dość pewnie. Trzymajcie za Nas kciuki!

Najmłodszy stażem w barwach Wolf Motorsport, ale doświadczony w rajdach Paweł Cichoń tak widzi swój start w Lubinie: W trzeciej rundzie TM startujemy bez oczekiwań na wysokie miejsce w klasie, nadal z pilotem się docieramy, a auto było cały czas modyfikowane, jeśli chodzi o ustawienie zawieszenia oraz skrzyni biegów, dlatego potrzebuję jeszcze trochę OSowych kilometrów, żeby się rozjeździć i lepiej je wyczuć. Podczas pierwszej rundy Tarmac Masters rozpadła mi się tarcza sprzęgła, dlatego teraz założyliśmy teraz wzmacniane, przy okazji została założona płytkowa szpera Grippera. W zawieszeniu zmienione zostały kąty ustawienia kół liczę, że pomoże to na szybkich łukach, które są planowane podczas najbliższej rundy. Pozostałe zmiany są czysto kosmetyczne, Clio zmieniło oklejenie i teraz pasuje do watahy WOLF Motorsport. Tę rundę traktujemy jako trening bojowy, najważniejsza jest walka ze swoimi słabościami. Klasa SK4 jest bardzo liczna, a większość załóg jest profesjonalnie przygotowanych dlatego uważam, że top10 byłoby sukcesem. Celem jest dojechać cały i zdrowy do mety z bezcennym doświadczeniem. Ktoś mógłby zapytać: po co w ogóle te rajdy? Ciężko jest słowami opisać jakie emocje towarzyszą szybkiej jeździe po krętych odcinkach, gdzie każdy błąd wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Połączenie strachu i euforii to moje paliwo – później już żaden problem życia codziennego nie jest taki straszny.

Na oesach TM załoga Winnicki/Grabski pojedzie z nr 5, Cichoń/Gawroński z nr 61. Start honorowy i meta rajdu odbędą się na lubińskim Rynku według poniższego harmonogramu:

30.06 sobota
20:00 Start honorowy Rynek Lubin

01.07 niedziela
09:00 Start z serwisu RCS, ul. Odrodzenia 28, 59-300 Lubin
09:48 / 13:04 / 16:10 OS 1/3/5 Górzyn - Wysokie
10:06 / 13:22 / 16:28 OS 2/4/6 Gwizdanów - Wysokie
10:46 / 14:02 / 17:08 Serwis A/B/C RCS, ul. Odrodzenia 28, 59-300 Lubin
19:00 Meta Rynek Lubin

Warto dodać, że dla całej rajdowej i nierajdowej społeczności Wolf Motorsport utworzył w aplikacji WhatsApp grupę, w której każdy będzie mógł relacjonować 3. rundę Tarmac Masters. Jest to być narzędzie dla wszystkich Kibiców, ale też załóg, serwisantów i organizatora. Każdy ma możliwość relacjonować rajd, wrzucać na grupę zdjęcia i filmy video. Można też zadawać innym kibicom pytania i odpowiadać na nie na bieżąco w czasie trwania oesów. Celem grupy na WhatsApp jest stworzenie relacji na żywo dla tych którzy są na rajdzie i dla tych, którzy na niego nie dotarli.
Usługa jest bezpłatna, ale warunkiem korzystania z niej jest zainstalowanie aplikacji na swoim telefonie i posiadanie aktywnego pakietu internetowego. Dołączyć do grupy można również poprzez link: https://chat.whatsapp.com/invite/81ZbEjMUzod1boJpDVokXV

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!