MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Media w koszarach: Dzień 1

Redakcja
O pracy w portalu studenckim, podstawach PR-u i zawodzie rzecznika prasowego wrocławskim studentom opowiadali przedstawiciele dolnośląskich mediów.

Już pierwszy dzień „Mediów w koszarach”, czyli warsztatów dziennikarskich organizowanych przez studentów Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego cieszył się sporym zainteresowanie.

Jako pierwszy wystąpił Michał Kuzborski, redaktor naczelny studente.pl, który opowiadał miedzy innymi o pierwszych krokach w zawodzie i wysiłku, jaki trzeba włożyć by być w tym dobrym.

Z kolei odpowiedzi na pytania: czym są działania PR, kto jest odpowiedzialny za działania PR i jaki obraz PR-u jest kształtowany w mediach? udzielił Szymon Sikorski, prezes jednej z agencji PR. Gość przybliżył zebranym podstawowe gałęzie w branży, opowiedział o pozycji piarowca w polskich firmach oraz pokazał narzędzia przydatne w zawodzie.

W sposób bezpośredni dyskusję pod tytułem „Młodzi a media” poprowadził Dariusz Wieczorkowski z Radia Wrocław. Podczas debaty rozmawiał ze studentami o roli portali społecznościowych, Internetu i tabloidach. Pokazał im również, jak zmienia się sposób komunikowania i nasza świadomość pod wpływem mediów i Internetu.

Tych, których interesuje praca w radiu ucieszyło wystąpienie Tomka Sejuta z Radia Traffic. Prezenter opowiadał m.in. o predyspozycjach do pracy i dniu powszednim reportera. Z dużym zainteresowaniem i salwami śmiechu spotkały się nagrania wpadek podczas różnych audycji. Gość przygotował również małą niespodziankę dla uczestników (możliwość praktyk w jednej ze stacji telewizyjnych).

Na zakończenie młodzi ludzie mogli usłyszeć o blaskach i cieniach rzecznictwa prasowego. O tym jak napisać dobrą informację prasową, co zrobić, żeby nawiązać kontakt z dziennikarzami oraz co wolno, a czego rzecznikowi nie wolno, mówił Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP.



- Rzecznik prasowy nie może kłamać, ale nie musi mówić wszystkiego. Przy czym jednocześnie musi pamiętać, czego powiedzieć nie powinien. – mówił Sarna.

Pomysł studentów Wydziału Nauk Społecznych spotkał się z dużym uznaniem ich kolegów.

- Bardzo się cieszę, że takie warsztaty zostały zorganizowane na Koszarowej – przyznaje Agnieszka Pająk, studentka stosunków międzynarodowych. – Każde tego typu akcja to niesamowita okazja na rozwinięcie swoich umiejętności, poprawienia warsztatu, a także nawiązania kontaktów – dodaje.

Podobne zdanie ma Daniel Drozdowski, student socjologii.
- Warsztaty rzucają nowe światło na kwestie związane z dziennikarstwem. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy – mówi.

Większość studentów, która we wtorek pojawiła się na Koszarowej, ma zamiar uczestniczyć w drugim dniu spotkania.
- Opuszczę zajęcia i przyjdę też w środę. Jutrzejszy dzień zapowiada się bardzo ciekawie - przyznaje Daniel Drozdowski.

W środę podczas ostatniego dnia warsztatów, słuchacze poznają m.in. tajniki warsztatu telewizyjnego, a o dziennikarstwie obywatelskim opowie Mariola Szczyrba, szefowa redakcji MM Wrocław.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Znamy sondażowe wyniki wyborów do PE. Wygrywa Koalicja Obywatelska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto