Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Świat roślin"

  Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego
  Wrocław, ul. Henryka Sienkiewicza/21, +48 71 375 41 45

  Od 5.12.2012 do 31.12.2018

  • od 10zł

  Wystawa ukazuje przedstawicieli flory wszystkich regionów geograficznych kuli ziemskiej. Jest to jedyna w Polsce tak dużych rozmiarów stała wystawa botaniczna i w całości opierająca się na zbiorach z Zielnika Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego.
  Prezentowanych jest na niej blisko 500 gatunków roślin należących do wszystkich grup systematycznych, uporządkowanych zgodnie z systemem proponowanym przez Szweykowskich.
  Zróżnicowanie świata roślinnego pokazano poczynając od wybranych grup glonów poprzez grzyby, porosty, mszaki, rośliny nagozalążkowe i okrytozalążkowe, aż do jednoliściennych. Oprócz okazów, wraz z określeniem ich pozycji systematycznej i miejsca występowania, każda rodzina roślin okrytozalążkowych uzupełniona jest barwną planszą ze schematem kwiatu. Powoduje to, że prócz wartości czysto poznawczych i estetycznych wystawa może służyć również wydatną pomocą przy realizowaniu programów dydaktycznych z zakresu botaniki.
  Do najcenniejszych i najbardziej interesujących obiektów możemy zaliczyć dużą kolekcję szyszek nagozalążkowych, pień Welwitschia mirabilis, kłodzinę sagowca oraz niewielką kolekcję palm (m.in. owoc lodoicji seszelskiej). Obok znacznej części okazów zwiedzający znajdzie oprócz nazwy gatunkowej także numer, któremu odpowiada zwięzłe objaśnienie w przewodniku do wystawy opracowanym przez dr Wandę Stojanowską. Objaśnienie to, poza wieloma podstawowymi informacjami z zakresu morfologii i systematyki, zawiera także liczne ciekawostki i informacje uzupełniające.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ