Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa obrazów-kadrów z filmu „Twój Vincent”

  Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
  Wrocław, ul. Świdnicka/19

  Od 2.02.2018 do 22.02.2018

  • Wstęp wolny

  Od 2 do 22 lutego br. w Centrum Innowacji PRZEJŚCIE – w Przejściu Świdnickim prezentowana będzie wystawa składająca się z 25 obrazów-kadrów z filmu „Twój Vincent”.

  Obrazy pochodzą z kolekcji miasta Wrocławia i były dotychczas prezentowane dwukrotnie – podczas polskiej premiery filmu w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz w Centrum Technologii Wizualnych podczas Dnia Babci i Dziadka. Obie instytucje wraz z miastem są koproducentami filmu.

  „Twój Vincent” jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na podobraziu. Prace trwały 7 lat, a ponad 100 malarzy polskich i zagranicznych malowało techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha.

  Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Wyreżyserowali go wspólnie Dorota Kobiela i Hugh Welchman.

  Dorota Kobiela jest malarką i reżyserką, Hugh Welchman – brytyjskim producentem filmowym, którego animowany film „Piotruś i Wilk” zdobył w 2007 roku Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.
  Malarska animacja „Twój Vincent” w krótkim czasie zdobyła rzesze fanów, przypadła do gustu krytykom i otrzymała szereg nagród i wyróżnień, m.in. podczas Annecy Film Festival – Nagrodę Publiczności, podczas Shanghai International Film Festival uznano go za Najlepszy Film Animowany, a na European Film Awards za Najlepszą Europejską Animację.

  23 stycznia 2018 r. ogłoszono nominacje „Twojego Vincenta” do Oscara w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany.

  Podczas wystawy zostanie zaprezentowana część kolekcji Wrocławia (w całości liczy ona 48 obrazów), m.in. obraz z listem, który jest motywem przewodnim filmu, portret Doroty Kobieli wykonany w technice van Gogha czy kadr z filmu w czterech wersjach kolorystycznych, stworzony, by wybrać jedną tonację, obowiązującą we wszystkich innych obrazach. Wśród prezentowanych prac będą też dwie wrocławianki Karoliny Belczyk.

  od 02.02.2018 do 22.02.2018
  Przejście Świdnickie
  Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
  Wstęp wolny

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ