Wybierz region

Wybierz miasto

  Widowisko plenerowe: DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI 1918

  Społeczne Mobilne Muzeum Militariów w dawnym forcie piechoty nr 9
  Wrocław, ul. Pełczyńska/33, +48 71 718 90 25

  16:00 Piątek, 11 listopada

  • Wstęp wolny

  11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych - Narodowe Święto Niepodległości. Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na 123 lata utraciła ona niepodległość. Każde pokolenie stawało w obronie tych najcenniejszych wartości, walczyło też w wielkich powstaniach narodowych. Polskie legiony, stworzone przez Józefa Piłsudskiego, stoczyły z obcymi armiami wiele morderczych bitew i przyczyniły się do odzyskania w 1918 roku wolności naszej Ojczyzny.

  Widowisko plenerowe „Światło i dźwięk” pt: DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI 1918 zawiera akcenty patriotyczne i społeczne. Widowisko oparte o najpopularniejsze polskie wiersze patriotyczne, ilustrowane piosenkami i melodiami, przypominające naszą historię, iluminowane światłem pokazującym monumentalna bryłę fortu. Wielkość budowli fortu jak i klimat tego obiektu stworzy znakomity odbiór widowiska.

  W inscenizacji weźmie udział młodzież z IX Liceum Ogólnokształcącego Im. Juliusza Słowackiego i X wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego Im. Stefanii Sempołowskiej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Festung Breslau” i statyści. Wszystko to w scenografii dawnego Fortu Piechoty Nr 9, ilustrowane warstwą dźwiękową pieśni i wierszy opisujące tamte czasy.

  Jedyne źródła światła znajdują się na na fasadzie bunkra i w jego wnętrzu, a droga wewnątrz placu przed bunkrem oświetlona jest tylko pochodniami.

  Po spektaklu będzie można zwiedzić wnętrze bunkra głównego.
  Miejsce widowiska:

  SPOŁECZNE MOBILNE MUZEUM MILITARNE Wrocław – Psie Pole,

  ul. Pełczyńska 33, dawny Fort Piechoty Nr. 9, jeden z 36 zbudowanych pod koniec XIX we Wrocławiu fortecznych budowli wojennych, które do dzisiaj stwarzają „nimb” niedostępności.

  Na spektakl wstęp wolny.
  11.11.2016 16:00
  Społeczne Mobilne Muzeum Militariów

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!