Wybierz region

Wybierz miasto

  UMAMI - warsztat herbat japońskich

  Pracownia Food Think Tank
  Wrocław, ul. Władysława Łokietka/6, +48 66 541 89 63

  18:30 - 21:30 Wtorek, 20 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Herbaty japońskie można pokochać lub znienawidzić. Charakteryzują się, jak z resztą wszystko z Japonii, perfekcyjną metodą przygotowania i zdecydowanie różnią się od całej gamy pozostałych herbat zielonych; mówi się, że są 'bardziej zielone'. Specjalna metoda uprawy krzewów i obróbki liści pozwala na doświadczenie w naparze herbaty japońskiej piątego smaku - UMAMI. Na warsztatach dowiesz się dlaczego tak właśnie jest i jak obchodzić się z herbatami japońskimi, aby wydobyć z nich bogactwo smaku i fenomenalne właściwości. Dowiesz się też wielu ciekawostek o samej Japonii i kulturze tego fascynującego kraju.
  Zapraszamy na herbacianą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni z Piotrem.
  Na warsztatach:
  - wprowadzenie, charakterystyka i podział herbat japońskich,
  - nauka parzenia herbat codziennych w czajniku typu kyusu (bancha, sencha, genmaicha),
  - nauka parzenia herbat ceremonialnych w shiboridashi i houhinie (kabusecha, gyokuro),
  - japoński unikat - liście wiśni Sakura-cha,
  - nauka właściwego przygotowania sproszkowanej herbaty matcha z użyciem tradycyjnych utensyliów,
  - wykorzystanie matchy kulinarnej w kuchni.

  Prowadzący - Piotr Mońka - na ścieżce herbaty od 2010 roku, na co dzień parzący herbatę i współzarządzający siecią ortodoksyjnych herbaciarni Czajownia, gałęzią czeskiej marki Dobra Cajovna, stworzonej w 1992 roku przez Towarzystwo Miłośników Herbaty z Pragi. Miłośnik podróży i kontaktów międzykulturowych, szczególnie międzykontynentalnych. Odbył podróże ścieżką herbaty do Korei, Japonii, Gruzji, Indii i Nepalu. Odbywał indywidualne szkolenia z japońskim Mistrzem Ceremonii, Panem Masahiro Takada oraz z Panią Park Sou Won, kwalifikowaną nauczycielką koreańskiej ceremonii herbaty. Samozwańczy ambasador herbaty i kultury picia, prowadzi szkolenia i wystąpienia dot. herbat. Od 2016 roku związany w Fundacją Food Think Tank.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!