Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkania z astronomią: Wulkany w Układzie Słonecznym - Prelekcja

  DBP Sala im. Tadeusza Mikulskiego
  Wrocław, ul. Rynek/58

  17:00 Czwartek, 11 października

  • Wstęp wolny

  BIBLIOTEKA POD GWIAZDAMI
  Prelekcja
  Wstęp wolny!
  Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

  W 2018 roku zapraszamy do uczestnictwa w nowym cyklu organizowanym przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. „Spotkania z astronomią. Spotkania z astronomią” to pięć otwartych wykładów popularnonaukowych prowadzonych we współpracy z pracownikami Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem wykładów jest popularyzacja astronomii i zagadnień dotyczących kosmosu oraz księgozbioru biblioteki.

  Kosmos od wieków wzbudza w ludziach ciekawość, fascynuje a zarazem napawa lękiem. Codziennie możemy obserwować gołym okiem wędrówkę Słońca po niebie, widoczny jest Księżyc, którego blask zagląda nam do okien, a w bezchmurną noc podziwiamy rozgwieżdżony firmament. Proponowany przez nas cykl spotkań pozwoli dostrzec jeszcze więcej zjawisk, które zachodzą we Wszechświecie. Pracownicy Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego opowiedzą o tajemnicach nocnego nieba. Przybliżą w przystępny sposób miłośnikom astronomii wybrane zagadnienia dotyczące kosmosu.

  11 października – „Wulkany w Układzie Słonecznym” (prof. Andrzej Pigulski)

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy możesz oddać krew? Sprawdź, czy spełniasz wymagania