Wybierz region

Wybierz miasto

  Radosne obchody Święta Niepodległości

  Rynek
  Wrocław, ul. Rynek/

  10:00 Piątek, 11 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Radosna Parada Niepodległości, występ Orkiestry Policyjnej KWP, optymistyczne transparenty i śpiewy – 11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku będziemy obchodzić 98. rocznicę tego wydarzenia.

  Radosna Parada Niepodległości przejdzie przez centrum Wrocławia – marszałek Piłsudski zasiądzie w bryczce, a maszerować będą za nim uczniowie wrocławskich szkół w przebraniach i z transparentami. Każdy może przyłączyć się do parady i świętować. Oprócz wspólnego marszu z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, na uczestników czekać będą atrakcje: miasteczko harcerskie na pl. Wolności oraz wernisaż wystawy prac uczniów w kościele garnizonowym.

  Od kilkunastu lat 11 listopada wrocławianie całymi rodzinami spotykają się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości oraz wziąć udział we wspólnej Radosnej Paradzie Niepodległości. W tym roku Parada Niepodległości wyruszy z Rynku o godz. 12.30. Trasa Parady będzie następujaca: Rynek – ul. E. Gepperta, ul. Kazimierza Wielkiego – plac Dominikański - ul. Piotra Skargi – ul. Teatralna – plac Teatralny – ul. Heleny Modrzejewskiej – plac Wolności.

  Na widowisko plenerowe "Droga do niepodległości 1918", w którym wezmą udział uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego Im. Juliusza Słowackiego i X wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego Im. Stefanii Sempołowskiej, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Festung Breslau” i statyści, zaprasza Społeczne Mobilne Muzeum Militarne przy ul. Pełczyńskiej we Wrocławiu.

  Na rodzinne Święto Niepodległości zaprasza CK Agora na wrocławskiej Różance, na Torze Niskie Łąki rozegrany zostanie Rajd Niepodległości, a miłośnicy biegania i kibice mogą wybrać się na „Bieg z wąsem” na Stadion Olimpijski.

  W Hali Stulecia zaplanowano Koncertowy Dzień Niepodległości – wystąpią polskie wokalistki: Halinka Młynkowa, Ania Rusowicz, Marcelina, Ania Brachaczek, Ania Witczak, Kasia Malejonek i Gonix oraz zespół Maleo Reggae Rockers i Arka Noego.

  W Święto Niepodległości można wybrać się też do Kolegium Europy Wschodniej na wykład prof. Jerzego Zdrady i na recital fortepianowy Kiriła Keduka.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Wyjeżdżasz? Sprawdź, czy potrafisz zabezpieczyć dom przed włamaniem