Wybierz region

Wybierz miasto

  Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Różewicz. Bez tekstu”

  Muzeum Pana Tadeusza - Kamienica Pod Złotym Słońcem
  Wrocław, ul. Rynek/6

  17:00 - 18:00 Czwartek, 15 lutego

  • Wstęp wolny

  ROŻEWICZ. BEZ TEKSTU
  OPROWADZANIE KURATORSKIE
  czwartek, 15 lutego 2018, godz. 17.00

  wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki do odebrania w kasach Muzeum, możliwa rezerwacja mailowa

  Zapraszamy na oprowadzenie kuratorskie po wystawie czasowej, która stanowi bliski codziennemu życiu autoportret Tadeusza Różewicza przedstawiony w kilku filmach złożonych z wypowiedzi poety o sobie oraz o sensie i bezsensie pisania.

  Spotkanie poprowadzi Mariusz Urbanek – kurator wystawy „Różewicz. Bez tekstu”, kierownik Gabinetów Świadków Historii oraz kurator wystawy stałej „Misja: Polska” poświęconej biografiom Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego w Muzeum Pana Tadeusza. Ponadto kurator kilku wystaw poświęconych Władysławowi Bartoszewskiemu i Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu. Autor biografii m.in. Leopolda Tyrmanda, Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Stefana Kisielewskiego, Jerzego Waldorffa, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, a ostatnio historii o Kornelu Makuszyńskim. Jest również felietonistą i redaktorem miesięcznika „Odra”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!

  Pokaż się w stroju krasnala z gitarą!