Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Julia Marcell TRIO // Wrocław PROZA

  PROZA Klub Wrocławskiego Domu Literatury
  Wrocław, ul. Przejście Garncarskie/2, +48 71 364 69 71

  19:00 Niedziela, 4 marca

  • 40zł

  Zapraszamy na koncert Julii Marcell w składzie TRIO w Klubie PROZA.

  Julia Marcell TRIO:

  Julia Marcell – śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe
  Mandy Ping Pong – śpiew, altówka, instrumenty klawiszowe
  Gosia Dryjańska – śpiew, instrumenty klawiszowe

  Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki, bywają mroczne i melancholijne, niektóre wznoszą i roznoszą swoją energią, inne pędzą jak szalona ciężarówka na autostradzie w filmowym pościgu, a niektóre są czułe i emanują niesamowitym ciepłem. Julia wyśpiewuje swoje emocjonalne opowieści o dorastaniu i wspomnieniach, gdzie echa wydarzeń są filtrowane przez lata doświadczeń. Czasami figlarne i abstrakcyjne, czasem proste, czasem niepokojące, ale zawsze pełne humoru i auto-ironii.

  Julia Marcell jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i multiinstrumentalistką, która do tej pory nagrała 4 albumy – ufundowane dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, „Sentiments” oraz „Proxy” wydane przed rokiem.
  Za swoją twórczość otrzymała w 2012 roku Paszport Polityki w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, ale też Nagrodę Artystyczną miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.

  Płyty Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Obok własnych piosenek, Julia Marcell pisze również muzykę do filmu i teatru. Julia jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Wyjeżdżasz? Sprawdź, czy potrafisz zabezpieczyć dom przed włamaniem