Wybierz region

Wybierz miasto

  Immigrated Pieces - Gra Miejska

  BarBara. Infopunkt, kawiarnia, kultura
  Wrocław, ul. Świdnicka/8c

  11:00 - 15:00 Sobota, 19 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Europejska Stolica Kultury Wroclaw 2016 zaprasza: „Immigrated Pieces” - Gra Miejska
  CO?
  „Immigrated Pieces” - Gra Miejska
  GDZIE?
  start: BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura
  KIEDY?
  19 listopada 2016 roku, godzina 11:00
  IMMIGRATED PIECES.
  Na niecałe dwa miesiące przed Weekendem Zamknięcia Europejska Stolica Kultury Wroclaw 2016 zaprasza wrocławian do udziału w drużynowej grze miejskiej (sobota, 19 listopada) nawiązującej do „Immigrated Pieces” – projektu badawczego realizowanego przez Enrico Floriddię.
  Floriddia to artysta goszczony na rezydencji artystycznej we Wrocławiu przez Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro. Artystę reprezentującego francuskie Poitiers interesuje przede wszystkim interdyscyplinarna koncepcja pamięci, kapitału kulturowego, tranzycji idei i ich przechowywania w pamięci zbiorowej grup społecznych (także narodowych). Definiowanie rzeczywistości poprzez analizę przedmiotów, ustalanie genezy ich powstania oraz rejestrowanie ich wędrówki w przestrzeni i czasie stało się podstawą do stworzenia gry, która pozwoli uczestnikom na nowo odkryć ich miasto.
  JAK ZAGRAĆ?
  To proste. Wystarczy zebrać drużynę (od 2 do 5 osób) z przynajmniej jedną osobą pełnoletnią, a następnie przesłać zgłoszenie e-mailem na adres: gramiejska@wroclaw2016.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 7.11 do 17.11.2016r. (do godziny 23.59) lub do wyczerpania liczby miejsc w grze.
  Każde zgłoszenie musi zawierać liczbę uczestników, ich imiona, nazwiska i wiek oraz telefon kontaktowy. O udziale w grze decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Udział w grze jest bezpłatny.
  Każda drużyna otrzyma mapkę z trasą gry. Obejmie ona najbardziej charakterystyczne miejsca związane z kulturą, w tym Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Panorama Racławicka, Muzeum Pana Tadeusza czy Galeria SiC! BWA Wrocław. Gra miejska polegać będzie na rozwiązywaniu wręczanych przez przewodników zadań. Przyda się wiedza o kulturze i historii miasta oraz odrobina sprytu, które umożliwią odkrycie na nowo przestrzeni dedykowanych sztuce i kulturze we Wrocławiu. Dla każdego z uczestników przygotowaliśmy prezenty-niespodzianki, a dla zwycięskiej drużyny nagrody!
  ---
  Gra miejska jest częścią rezydencji Enrico Floriddii zorganizowanej w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, będącego częścią Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
  Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ