Wybierz region

Wybierz miasto

  Gitara: Tommy Emmanuel

  Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia
  Wrocław, ul. Wystawowa/1

  18:00 Niedziela, 7 grudnia

  Tommy Emmanuel
  Fingerstyle feast Niedziela, 07.12.2014, godz.18:00 Wrocławskie Centrum Kongresowe, kompleks Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław Tommy Emmanuel, niezrównany mistrz techniki fingerstyle, zagra na finałowym koncercie 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.

  Kariera Tommiego Emmanuela zaczęła się niemal natychmiastowo, kiedy jako czteroletnie dziecko dostał do ręki gitarę. Pierwszych lekcji gry na instrumencie udzielałam mu matka i zaledwie dwa lata później Tommy zaczął występować w rodzinnym zespole The Emmanuel Quartet. Fenomenem jest też fakt, że gitarzysta nigdy później nie odebrał formalnej edukacji muzycznej, ale całe życie uczył się grać ze słuchu. Już jako siedmiolatek Tommy zachwycił się nagraniem Cheta Atkinsa i postanowił poświęcić się technice fingestyle. Jest to sposób grania na gitarze, polegający na jednoczesnym graniu linii basu, melodii, akordów i odgłosów perkusyjnych, co daje efekt obecności kilku muzyków na scenie.

  Od tamtej pory minęło ponad 50 lat, ale osiągnięcia Tommiego Emmanuela są coraz bardziej zadziwiające. Już w latach 80-tych gitarzysta współpracował jako muzyk sesyjny z takimi zespołami jak: Air Supply, Men at Work oraz Dragon. 10 lat później udało mu się nagrać kultowy album The Day The Pickers Took Over The World wspólnie z uwielbianym przez niego Chetem Atkinsem. Płyta ta została uhonorowana nominacją do nagrody Grammy oraz Midnight Drive. Jednak światowa popularność artysty wzrosła jeszcze bardziej w 2000 roku po występie na ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Sydney. W 2008 roku Tommy Emmanuel został okrzyknięty najlepszym gitarzystą akustycznym przez magazyn Guitar Player, a 2010 otrzymał Order Australii, czyli prestiżowe odznaczenie państwowe przyznawane za wkład w rozwój kraju. Natomiast sam Chet Atkins uhonorował Tommiego tytułem "Certified Guitar Player", którym mogło pochwalić się tylko 5 gitarzystów na świecie.

  Obecnie Tommy Emmanuel ma już na swoim koncie ponad 20 znakomitych albumów i 2 nominacje do nagrody Grammy (drugą za piosenkę Gameshow Rag/Cannonball Rag z płyty The Mystery). Australijczyk jest też uważany za niezmordowanego "tytana gitary", gdyż każdego roku gra prawie 300 koncertów. Natomiast w chwilach, kiedy akurat oficjalnie nie występuje, prowadzi warsztaty, jammuje albo po prostu opowiada o muzyce. Kolejnym fenomenem jest też fakt, że artysta nigdy nie przedstawia wcześniej programu koncertowego, ale dopiero na scenie decyduje o swoich wykonaniach. Niespotykany geniusz, spontaniczność i otwartość na reakcje publiczności to cechy, które sprawiają, że koncerty Tommiego Emanuela zawsze cieszą się olbrzymią popularnością.


  17. Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+
  Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl
  .

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Miliony złotych, piękne kobiety i psy. Co wiesz o Arturze Szpilce?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.