Wybierz region

Wybierz miasto

  Gęby Witkacego - wernisaż wystawy

  Sala duża Impart
  Wrocław, ul. Mazowiecka/17

  19:00 - 21:00 Poniedziałek, 14 listopada

  • Wstęp wolny

  Galeria ImpArt
  ul. Mazowiecka 17
  wstęp wolny
  GĘBY WITKACEGO
  wystawa
  Inicjatywa artystyczna Gęby Witkacego, wpisana w ramy programu Sztuk Wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, polega na realizacji programu artystycznego włączającego w działalność kulturotwórczą osoby wykluczone i zagrożone wykluczeniem społecznym, osadzone w Zakładzie Karnym nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu.
  W ramach warsztatów prowadzonych na teranie zakładu powstały dzieła plastyczne, inspirowane twórczością Stanisława Witkiewicza – Witkacego, portrety pastelowe wg Firmy portretowej, „gęby” – nawiązanie do fotografii artysty oraz lalki artystyczne – postacie z jego dramatów (efekt warsztatów rękodzieła).
  Proces twórczy poprzedzony został wykładami teoretycznymi prezentującymi życie i twórczość Witkiewicza oraz tło artystyczne epoki.
  Efekty pracy osadzonych zaprezentujemy na wystawie w Galerii Biura Festiwalowego IMPART 2016 w listopadzie i grudniu br.
  Zajęcia prowadziła Elżbieta Golińska – aktorka Teatru Współczesnego i Marek Tybur – historyk sztuki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ