Wybierz region

Wybierz miasto

  Dni Wzajemnego Szacunku 2016: Zwiedzanie mykwy, koncert Bente Kahan i film „Le beau danger” - dzień 66

  Fundacja Bente Kahan - Synagoga pod Białym Bocianem / White Stork Synagogue
  Wrocław, ul. Pawła Włodkowica/7, +48 71 782 81 23

  11:00 Niedziela, 13 listopada

  • Wstęp wolny

  13.11 NIEDZIELA

  * godzina 11:00 (synagoga Pod Białym Bocianem)

  Zwiedzanie mykwy z Danielle Chaimovitz z wrocławskiej Gminy Żydowskiej. Czym jest mykwa? Przez kogo jest używana? Danielle opowie o zasadach korzystania z mykwy i odpowie na wszystkie pytania. Wstęp: 8zł Rezerwacja miejsc: bilety@fbk.org.pl

  * godzina 18:00 (synagoga Pod Białym Bocianem)

  Bente Kahan śpiewa poezję Tadeusza Różewicza, koncert "only a human being" (tłumaczenie utworów na język angielski: Joanna Trzeciak). Kontrabas : Adam Skrzypek, muzyka: Bente Kahan. Dochód z koncertu pomoże wesprzeć działalność statutową Fundacji Bente Kahan w synagodze Pod Białym Bocianem.
  Bilety: 30/50zł, Rezerwacje: bilety@fbk.org.pl / tel. 71 782 81 23 / Bilety dostępne w salonach EMPiK, na stronie www.ticketpro.pl a także godzinę przed wydarzeniem w synagodze.

  * godzina 19:30 (synagoga Pod Białym Bocianem)

  „Le beau danger” (110 min), reż. Rene Frolke. Filmowy portret wybitnego rumuńskiego pisarza Normana Manei, autora opowiadań, esejów zajmujących się tematyką holocaustu, codziennym życiem w kraju komunistycznym i banicją, przetłumaczonych na ponad 20 języków. W Polsce ukazały się cztery jego książki: Październik, godzina ósma (Pogranicze 2000), O klownach. Dyktator i artysta (Pogranicze 2001), Powrót chuligana (Pogranicze 2010), Kryjówka (Czytelnik 2012).
  Urodzony w Rumunii w Burdujeni-Suceava, Manea jako dziecko był deportowany w 1941r. do obozu koncentracyjnego w Transnistrii na Ukrainie, wraz z jego rodziną i całą okoliczną społecznością żydowską. Powrócił w 1945r. do Rumunii. W 1986 roku został uchodźcą politycznym, uciekając na Zachód od reżimu Ceaușescu. Film stanowi próbę odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu doświadczenia emigracji i alienacji ukształtowały jego twórczość.

  Wydarzenie organizowane wspólnie z Rumuńskim Instytutem Kultury. Wstęp wolny.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ