Wybierz region

Wybierz miasto

  CLEC / koncert muzyki improwizowanej + rysunek na żywo /

  Macondo Galeria sztuki · Kawiarnia · Księgarnia
  Wrocław, ul. Pomorska/19

  19:00 Od 8.04.2017 do 9.04.2017

  • 10zł

  8.04 sb 19.00 w Macondo
  Music is my AEROPLANE # 42 CLEC
  Casey Moir głos Australia
  Chris Heenen saksofon, klarnet USA
  Emilio Gordoa wibrafon Meksyk
  Lena Czerniawska rysunek Polska
  wstęp 10 zł

  AEROPLAN to cykl koncertów muzyki improwizowanej i eksperymentalnej organizowanych przez Fundację Rozwoju Kultury i Sztuki Macondo, na których muzycznym odlotom towarzyszą często również i inne formy sztuki. Zapraszamy na pokład. W najbliższym czasie nie planujemy lądowania

  9.04 nd 19.00 w Prozie www.domliteratury.wroc.pl
  CLEC //// Rybicki Kozera Szpura Trio
  I set
  CLEC
  Emilio Gordoa wibrafon
  Casey Moir głos
  Chris Heenen saksofon, klarnet
  Lena Czerniawska rysunek
  II set
  Mateusz Rybicki klarnet
  Zbigniew Kozera kontrabas
  Paweł Szpura perkusja
  wstęp 15 zł

  CLEC
  Zespół eksplorujący obszary muzyki eksperymentalnej w połączeniu z rysunkiem budujący formę za pomocą improwizacji.
  Chris Heenan USA
  Mieszka w Berlinie jest aktywnym kompozytorem i wykonawcą muzyki eksperymentalnej oraz organizatorem. Gra na saksofonie altowym, klarnecie basowym i analogowych syntezatorach. Bada nowe formy muzyczne, noise i improwizację zarówno solowo jak i we współpracy z kompozytorami, muzykami, tancerzami i artystami wizualnymi. Heenan opracował swój oryginalny charakter grając na instrumentach dętych, zwłaszcza na klarnecie basowym, badając jego szerokie możliwości, często tworząc wielodźwięki, aby wydobyć subtelności instrumentu.
  Jego najważniejsze projekty to: Flamingo, Nordzucker, Trigger, PIVOT (with Liz Allbee), Michael Vorfeld, Sven Åke Johansson, Alessandro Bosetti, Ute Wassermann, Birgit Ulher, and Splitter Orchester.

  Casey Australia
  Casey bada szerokie horyzonty posługiwania się głosem w ramach improwizacji, free jazzu i muzyki współczesnej. Używa opóźnienia i pogłosu, a także instrumentów perkusyjnych by manipulować swoim głosem. Jest również zapalonym kompozytorem, który lubuje się w łączeniu elementów skomponowanych z improwizacją.
  Występowała w Australii, Szwecji i Europie, w miejscach takich jak Umeå Jazz Festival (SE), Bennetts Lane (AU), Fasching Jazz Club (SE), Jazz i Malmo (SE), Nefertiti (SE), Uhørt at Nasjonal Jazzscene (NO), Young Nordic Jazz Comets 2013 (NO), Horns Erben (DE), Alchemia (PL) i 2hrs live on Sveriges Radio.
  Wydała kilka płyt w tym MOCO’ w szwedzkiej wytwórni LJUP PE 'Presents ... ..' z alternatywnym, popowym duetem Mother Jack i ‘Live at Alchemia’ oraz AU/SE quintet SVELIA, 'Rabbit Hole' i Casey Moir Band, 'Shout Until Our Lungs Are Blue' i Mother Jack, 'Transitions' i SVELIA oraz 'Chasing Shadows' i Johan Moir Ensemble.

  Emilio Gordoa Meksyk
  Wibrafonista, perkusjonista i kompozytor z Meksyku od 2012 roku mieszkający w Berlinie. Udziela się w wielu zespołach i projektach, mieszczących się między muzyką eksperymentalną, noise'em, free jazzem, improwizacją i muzyką współczesną. Na nowo definiuje wibrafon jako źródło dźwięku, preparując go i wykorzystując techniki rozszerzone. Emilio współpracował z muzykami takimi jak Liz Albee, Tristan Honsinger i Frank Paul Schubert, komponuje też często dla ansambli wszelkich rozmiarów.

  Lena Czerniawska Polska
  Zajmuje się rysunkiem całodobowo i wielowymiarowo. Pracuje jako animator kultury, grafik i rysownik-performer pod czym kryje się wielka przygoda rysowania z muzyką, z tancerzami i z przestrzenią. Wie, że lepiej szukać niż znaleźć, bo “kto znalazł źle szukał” (Aglaja Veteranyi).

  Rybicki Kozera Szpura Trio
  Paweł Szpura Polska
  Szpura jest muzykiem poszukującym. Jego styl zakorzeniony jest w muzyce lat 60. i 70., a rytmika wyłania się z rozmaitych, niekiedy bardzo odległych, tradycji muzycznych: rocka, free jazzu, muzyki tradycyjnej. Jest członkiem kilku stałych projektów muzycznych, m.in. Hera, Cukunft, Wovoka...
  Zbigniew Kozera Polska
  Wrocławski kontrabasista skłaniający się w stronę jazzu, free jazzu, awangardy i muzyki współczesnej. Jest częścią takich inicjatyw, jak M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, Melting Pot Made in Wrocław oraz członkiem zespołu Mnemotaksja. Razem z Mateuszem Rybickim współtworzył cykl wieczorów improwizowanych Impro Travel Nights. W 2012 roku podczas Avant Art Festival brał udział w przedsięwzięciu Alpenglow skupiającym improwizujących muzyków z Austrii i Polski, a rok później z Piotrem Damasiewiczem i Oscarem Aichingerem w ramach Melomaniac Corner wystąpił w wiedeńskim klubie Porgy & Bess. Współprocował z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Teatrem Cinema, Opera Wrocławską.
  Mateusz Rybicki Polska
  Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie klarnetu, związany z wrocławską sceną muzyczną i teatralną. Twórca sztuki Sounds of Gestures, pomysłodawca cyklu Impro Travel Nights. W 2012 roku uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu muzyków JazzPlaysEurope, a obecnie jest jednym z improwizatorów biorących udział w Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji organizowanym przez festiwal Jazztopad.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czy umiesz odwalać fuszerkę? Zbuduj najgorszy dom na świecie