Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezpłatne warsztaty z zakresu fotografii, dźwięku i plakatu w Firleju

  Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu
  Wrocław, ul. Grabiszyńska/56, +48 71 795 66 67

  Środa, 16 listopada

  • Wstęp wolny

  Klub Realizatorów Filmowych oraz Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” zapraszają mieszkańców Wrocławia na wyjątkowe wydarzenie. Będzie nim seria warsztatów kreatywnych pod wspólną nazwą „Grabiszyn-Grabiszynek. W poszukiwaniu ducha dzielnicy”. Na uczestników eventu czekają bezpłatnie zajęcia z fotografii, dźwięku i sztuki plakatu.
  Start 14 listopada.

  W wydarzeniu może wziąć udział każdy, nie obowiązują bowiem żadne granice wiekowe. Liczą się dobre chęci i gotowość do nauki. - Po tym, jak w Firleju odbywały się zajęcia komputerowe dla seniorów z serii „Cyfrowe Spotkania” czy warsztaty dla najmłodszych „Muzyczna Akademia Firleja” wciąż chcemy tworzyć i współtworzyć równie interesujące i potrzebne inicjatywy. Stąd zostaliśmy partnerem „Grabiszyn-Grabiszynek. W poszukiwaniu ducha dzielnicy – wyjaśnia Robert Chmielewski, dyrektor ODA Firlej i dodaje – Projekt jest prowadzony przez Klub Realizatorów Filmowych, który gości w Firleju od kilku lat. Znamy się, lubimy i ufamy sobie. Jestem pewien, że każdy, kto weźmie udział w warsztatach nie będzie zawiedziony.

  Ducha dzielnicy Grabiszyn-Grabiszynek uczestnicy będą starali się uchwyicć przy pomocy czterech różnych dziedzin sztuki: fotografii, plakatu, szablonu oraz dźwięku. Finałem projektu będzie wernisaż, podczas którego zaprezentowane zostaną efekty pracy warsztatowej. Limit miejsc na każe z warsztatów to 15 osób, dlatego warto spieszyć się z zapisami. - W klubie Firlej jesteśmy zadomowieni. Jako grupa nieformalna, i wciąż rozrastająca się, chcemy dotrzeć z naszymi inicjatywami kulturalno-edukacyjnymi do jak największej liczby osób. Od kogo zacząć, jak nie od „sąsiadów”? - stwierdza założyciel KRF-u i organizator jesiennych warsztatów, Jakub Gryzowski. - Firlej znajduje się przecież na ulicy Grabiszyńskiej, niemal w samym sercu dzielnicy Grabiszyn – dodaje.

  Warsztaty będą odbywać się w godzinach popołudniowych. Ich dokładny rozkład wygląda następująco:

  14 – 15 listopada 2016 - warsztaty fotograficzne oraz plakatu
  14 – 15 lisopada 2016 – warsztaty z szablonu oraz dźwiękowe
  16 – 17 listopada 2016 - warsztaty dźwiękowe

  Warsztaty szablonu / prowadzenie Lena Czerniawska

  W ciągu dwudniowych warsztatów stworzymy wspólną wizję Ducha Dzielnicy, opartą na indywidualnych pomysłach, swobodzie działania i twórczej ekspresji. Korzystając z szablonów, pędzli, wałków i sprayów przeniesiemy nasz pomysł na jedną ze ścian Firleja. Będziemy się dobrze bawić, uczyć i przełamywać lęki. Zapraszam każdego! Tak - naprawdę każdego! Ciebie też!

  Warsztaty dźwiękowe / prowadzenie Mateusz Ryczek

  Podczas dwudniowych warsztatów spróbujemy złowić dźwięki charakterystyczne dla Grabiszynu – Grabiszynka. Na co dzień nasze umysły starają się wytłumić doznania akustyczne otaczającego nas świata. Bywa bardzo często, że dźwięki nas męczą i drażnią. Jednakże, gdy zaczniemy wsłuchiwać się w dźwięki miasta, okazuje się, że wśród nich jest cała symfonia ciekawych, złożonych, głębokich doznań akustycznych. Trzeba się tylko otworzyć na audiosferę miasta. Ze złowionych dźwięków wykonamy wspólnie niepowtarzalną kompozycję muzyczną, która będzie miała oddać charakter i Ducha Dzielnicy. Zapraszam uczestników w każdym wieku. Zachęcamy do zabrania urządzeń nagrywających cyfrowo (telefonów, dyktafonów). Nieposiadanie takiego urządzenia NIE JEST przeszkodą.

  Warsztaty fotograficzne / prowadzenie Daniel Filipek

  Podczas warsztatów będziemy pracować nad autorskimi wypowiedziami uczestników za pomocą, których postaramy się uchwycić w obiektywie genius loci wyjątkowego osiedla Grabiszyn-Grabiszynek. Wspólnie przyjrzymy się różnorodnym praktykom przekazywania idei poprzez obraz fotograficzny, po czym postaramy się wybrać najodpowiedniejsza formę dla każdego projektu. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych zdjęć (w dowolnej formie) oraz archiwalnych fotografii lub pamiątek związanych z osiedlem (nieobowiązkowo). Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest posiadanie jakiegokolwiek urządzenia robiącego zdjęcia.

  Warsztaty plakatu / prowadzenie Jakub Zasada

  Podczas warsztatów postaramy się stworzyć, dowolną techniką (nie używając komputera), serię autorskich plakatów osiedlowych. Najpierw porozmawiamy sobie o sztuce plakatu i urządzimy wspólny spacer po osiedlu - będziemy szperać, pytać i szukać w osiedlowych zakątkach charakterystycznych punktów, miejsc, ludzi i budynków, przyjrzymy się dokładnie słupom i tablicom ogłoszeniowym. Drugiego dnia za pomocą dostępnych materiałów i własnej wyobraźni będziemy projektować.

  Inicjatywa Grabiszyn-Grabiszynek odbywa się w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016

  Organizatorem projektu jest Klub Realizatorów Filmowych - KRF. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia z podaniem imienia, nazwiska, maila i telefonu kontaktowego należy wysyłać na adres:grabiszyn.grabiszynek@wroclaw2016.pl, w tytule wpisując nazwę warsztatów.Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ