Wybierz region

Wybierz miasto

  Baaba

  Klub Muzyczny Stary Klasztor
  Wrocław, ul. Purkyniego J. E./1, +48 51 805 31 49

  20:30 Wtorek, 9 grudnia

  BAABA z nową płytą w Starym Klasztorze!

  Baaba w odświeżonym składzie w listopadzie wydaje nową płytą długogrającą pt."EasterChristmas".
  Do zespołu dołączył znakomity muzyk, perkusista Jan Młynarski, znany z J=J i Oszibarak, oraz własnego projektu Młynarski Plays Młynarski.
  We Wrocławiu premierowy koncert będzie miał miejsce 9 grudnia w gotyckich wnętrzach klubu Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

  Baaba to już instytucja na polskiej scenie niezależnej. Przed ponad 10 lat swojej działalności zespół zwiedził prawie całą Europę, zagrał na najważniejszych festiwalach w Polsce, w roku 2012 zaliczył swoją pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych, otrzymał też nominację do nagrody Fryderyki. To w pigułce. A teraz trochę historii. Grupa powstała w roku 2000 i szybko zaczęła egzystować na krajowej scenie, koncertując i zbierając świetne recenzje na festiwalach i w klubach w Polsce i Europie. Już od pierwszej swojej edycji (2002) Baaba koncertowała w Polsce i za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja, USA), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Fertilizer Festival, SKIF Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Les Nuits Europeenes, Opener, Off Festival, Sonic City, Unsound New York). W 2010 roku ukazała się płyta pod tytułem "Disco Externo", zbierając świetne recenzje w polskiej prasie. Baaba była też nominowana do nagrody "Mateusze" Programu III Polskiego Radia.
  2011 to płyta "Baaba Kulka" z niestandardowo potraktowanymi utworami grupy Iron Maiden, koncerty, nominacja do Fryderyka.
  W roku 2012 Baaba wydała album z muzyką Krzysztofa Komedy ("The Wrong Vampire"z gościnnym udziałem Natalii Przybysz i Małgorzaty Sarbak), zagrała trasę po Polsce, odwiedziła USA, Niemcy i Ukrainę.
  W 2013 Zespół Baaba wraz z Gabą Kulką oraz Buniem (Dick 4 Dick) nagrał winylową EP-kę z muzyką zapomnianych polskich zespołów bigbitowych i po raz pierwszy w swojej karierze trafił na listę przebojów PR III.

  w zespole BAABA występują:
  Bartosz Weber - gitara, sampler
  Piotr Zabrodzki - gitara basowa, śpiew
  Tomasz Duda - saksofony, flet , sampler
  Jan Młynarski - perkusja . Organizator: Stowarzyszenie Nasze Miasto Wrocław Więcej informacji: www.wrockfest.pl

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Sprawdź, co wiesz o Dniu Matki [QUIZ]

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.