Finał okręgowego Pucharu Polski dla Karkonoszy Jelenia Góra. Mecz nie porywał, ale mogą uwierzyć we własne umiejętności

Przemysław Kaczałko
Jest iskierka nadziei dla kibiców Karkonoszy, że czarna passa ligowych porażek zostanie zakończona. Po serii 6 meczów bez punktów w III lidze, podopieczni Jacka Kołodziejczyka w finale okręgowego Pucharu Polski pokonali na wyjeździe Apis Jędrzychowice 2:1.

Lider klasy okręgowej okazał się na tyle wymagającym przeciwnikiem, że ciężko było sforsować jego obronę. Apis długimi fragmentami bronił się całą jedenastką na własnej połowie. Mimo przewagi optycznej, w pierwszej części gry Karkonosze nie potrafiły wypracować dogodnej sytuacji, a to mogło się zemścić przed przerwą, gdy gospodarze trafili w słupek.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Dopiero w 68. minucie goście doczekali się pierwszej bramki – po faulu na Firbacherze, jedenastkę wykorzystał Dominik Bronisławski. W 77. minucie sytuacja się powtórzyła, faulowany w polu karnym był Kacper Chmielewski, który osobiście wykorzystał rzut karny i było 0:2. W 84. minucie miejscowi odzyskali wiarę w końcowy sukces, bowiem Damian Piechno w zamieszaniu pod polem karnym Karkonoszy zachował się przytomnie i strzelił gola na 1:2. Jak się okazało, więcej goli nie padło i przepustkę do półfinałów wojewódzkich Pucharu Polski wywalczyli biało-niebiescy.

Apis Jędrzychowice – Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (0:0)

Karkonosze: Fościak – T. Kuźniewski, Firmanty, Pojasek, Niemienionek, Kocot, Radziemski, Milewski, Tokarz, Firbacher. Rezerwowi: K. Kuźniewski, Klimek, Posacki, Dudek, Chmielewski, Siudak, Pałaszewski, Siwek.

W okręgu legnickim awans do półfinału wojewódzkiego wywalczył Górnik Polkowice (po rzutach karnych pokonał Miedź II Legnica), w okręgu wrocławskim puchar wywalczyła Barycz Sułów (2:0 z rezerwami Śląska Wrocław), a w okręgu wałbrzyskim finał odbędzie się w środę (10 kwietnia) w Bielawie, gdzie miejscowa Bielawianka podejmie Polonię Stal Świdnica. Następnego dnia zaplanowano losowanie półfinałów DZPN.