Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Pianistyczne we Wrocławiu są organizowane corocznie od 1993 r. przez Towarzystwo im. F. Liszta. Cieszą się one już znaczną międzynarodową renomą, uczestniczyło w nich blisko 500 ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Pianistyczne we Wrocławiu są organizowane corocznie od 1993 r. przez Towarzystwo im. F. Liszta. Cieszą się one już znaczną międzynarodową renomą, uczestniczyło w nich blisko 500 pianistów z 26 krajów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Na tegorocznym kursie pianiści pracować będą pod kierunkiem Aleksieja Orłowieckiego - wybitnego pianisty i pedagoga z Sankt Petersburga, który m.in. prowadził już w naszym kraju ponad 20 kursów pianistycznych i był jurorem 10 konkursów. Wykłady na temat gry á vista oraz roli prawidłowego przygotowania instrumentu w dydaktyce i wykonawstwie pianistycznym wygłosi Juliusz Adamowski, a w problematykę akustyki sal koncertowych i techniki nagrań wprowadzi dr Maurycy Kin).

Otwarte zajęcia kursu odbywać się będą codziennie od 17 sierpnia w Klubie Muzyki i Literatury (pl. Kościuszki 9) według ogłoszonego na początku kursu szczegółowego harmonogramu.

Łącznie uczestnicy kursu są laureatami kilkudziesięciu nagród i wyróżnień na różnych konkursach muzycznych.

Koncerty :
17 sierpnia, godz. 19.30 - Wrocław, Klub Muzyki i Literatury (wystąpią Krisztina Taraszova - Węgry i Grzegosz Niemczuk - Polska, w programie utwory L.v. Beethovena i F. Liszta, wstęp wolny)
21 sierpnia, godz. 18.00 - Brzeg, Zamek Piastów Śląskich
22 sierpnia, godz. 19.30 - Duszniki Zdrój, Dworek im. F. Chopina 23 sierpnia, godz. 18.00 - Wrocław, Filharmonia
27 sierpnia, godz. 19.30 - Wrocław, Klub Muzyki i Literatury – krótki koncert połączony z wręczeniem dyplomów i spotkaniem kończącym kurs.

Kierownictwo artystyczne i organizacyjne kursu, podobnie jak w poprzednich latach, sprawuje Juliusz Adamowski. Kurs organizowany jest przez Towarzystwo im. F. Liszta we Wrocławiu i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przy współpracy organizacyjnej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, Filharmonii Wrocławskiej, Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu i Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Dusznikach Zdroju oraz przy pomocy Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego i „Creator”sp. z o.o. we Wrocławiu. Realizację kursu umożliwiły dofinansowania przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

    Więcej na temat: