(© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Grabienie, pakowanie i niszczenie chorych liści kasztanowców, zebranych z terenu wrocławskich szkół i przedszkoli. Tym od października będzie zajmowała się firma, która wygra przetarg na zwalczanie szrotówka kasztanowcowiaczka.

- Zgrabianie i palenie opadłych liści z zaatakowanych przez szrotówka drzew to najskuteczniejsza metoda walki z tym motylem - zapewnia Michał Jęcz, główny specjalista ds. leśnictwa i łowiectwa w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego. Wcześniej szczepiliśmy kasztanowce, ale bez większego rezultatu. Szrotówek nie ma żadnych naturalnych wrogów - dodaje Jęcz.

Chętni do wzięcia udziału w ogłoszonym przed weekendem przetargu mogą zgłaszać swoje oferty do 30 września w Wydziale Środowiska i Rolnictwa UM. Szczegółów dotyczących przetargu można dowiedzieć się pod nr. tel. 071-777-91-36.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!