Wszystkie wrocławskie żłobki z oczyszczaczami powietrza [ZDJĘCIA]

Miasto wyposażyło sale wielofunkcyjne oraz sypialnie wszystkich żłobków publicznych w 155 oczyszczaczy powietrza. Urządzenia mają wyeliminować pył, roztocza, kurz i inne alergeny.

Oczyszczacze są wyposażone w nawilżacze powietrza, dzięki którym, nie tylko zimą, ale przez cały rok utrzymywana jest prawidłowa wilgotność powietrza.

Urządzenia mają wbudowane jonizatory powietrza. Jonizator produkuje jony ujemne, których zadaniem jest wychwycenie jonów dodatnich, wytwarzanych na wszystkich urządzeniach elektronicznych znajdujących się w pomieszczeniach. Tak przefiltrowanym powietrzem lepiej się oddycha.

Podstawową funkcją oczyszczaczy powietrza jest usunięcie z pomieszczeń alergenów, tj. kurzu, pyłków, drobnoustrojów czy zawiesin PM2,5 i PM10, które szkodzą zdrowiu dzieci. Wyposażenie żłobków w oczyszczacze to reakcja urzędników na zjawisko występowania smogu w naszym mieście.
- Program wyposażenia żłobków publicznych w oczyszczacze powietrza to kolejne zadanie, które zrealizowaliśmy by poprawić jakość powietrza. Zdrowie i komfort dzieci są dla nas najważniejsze. Chcemy redukować liczbę zachorowań wśród najmłodszych wrocławian. W żłobkach, w których oczyszczacze zainstalowaliśmy już wcześniej, zaobserwowaliśmy dużą poprawę zdrowia dzieci - mówił Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia podczas briefingu.

Zakup urządzeń został sfinansowany z budżetu miasta. Oczyszczacze zakupiono za blisko 200 tysięcy złotych.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

12.09.2018, 16:24

Może ktoś by sie zainteresował ile dzieci przebywa w takich salach z oczyszczaczem i czy to ma w ogóle sens?!

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane