Na Wszystkich Świętych koło cmentarzy kupimy m.in. kompozycje z kwiatów i znicze. Zobacz zdjęcia stroików i wiązanek oraz ceny.

Wszystkich Świętych 2014. Stroiki, wiązanki, znicze, chryzantemy [ceny, zdjęcia]


Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a ruch przy straganach przed cmentarzami coraz większy, szczególnie w czasie weekendów. Co się najlepiej sprzedaje, jakie wiązanki i stroiki oferują sprzedawcy oraz w jakich cenach, sprawdziliśmy na cmentarzu przy ul. Osobowickiej we Wrocławiu.

Zobacz: Jakie stroiki, wiązanki i kwiaty możesz kupić na Wszystkich Świętych [zdjęcia]


Jakie wiązanki na Wszystkich Świętych?Jak co roku na straganach można nabyć zarówno stroiki i wiązanki ze sztucznych kwiatów, jak również z żywych.

- Podobnie jak w ubiegłych latach sprzedają się mniej więcej po równo - mówi Anna, jedna z handlujących w okolicy cmentarza. - Żywe wymagają trochę opieki, ale klienci np. mówią, że na imieniny czy urodziny też nie wręcza się sztucznych. Z kolei ci, którzy rzadko zaglądają na groby, częściej wybierają sztuczne kompozycje

W tym roku chryzantemy w doniczce przed cmentarzem można kupić od 5 zł do 14 zł. O cenie decyduje głównie wielkość. Według sprzedawców klienci nie mają szczególnego upodobania, co do kolorów, ale na stoiskach najwięcej jest kwiatów żółtych i białych. Są również pomarańczowe, fioletowe czy różowe.

- Dobrze sprzedają się również cięte "ping-pongi", czyli chryzantemy z kwiatem w kształcie kuli - mówi Anna.

Wszystkich Świętych. Sadzonki na groby


Ci, którzy mają przy grobach bliskich miejsce na wkopanie kwiatów chętnie wybierają małe sadzonki chryzantem czy bratków.


Z kwiatów ciętych kupowanych na sztuki, oprócz chryzantem, najpopularniejsze w tym roku są mieczyki, dostępne przed cmentarzem. W bukietach najczęściej pojawiają się za to gerbery, róże i lilie.

Gdzieniegdzie dostępne są jeszcze bukiety suszków. Tradycyjnie można kupić sosnowe i świerkowe gałązki.

Wszystkich Świętych 2014. Bogactwo sztucznych stroików


Oferta sztucznych kwiatów jest bardzo bogata. Na niektórych stoiskach kompozycje się powtarzają, ponieważ są kupowane w hurtowniach. Na innych sprzedawcy sami składają stroiki z pojedynczych elementów. Imitacje kwiatów w doniczkach można dostać już za 5 zł, najwięcej jednak mieści się w przedziale 10-25 zł. Najdroższe kompozycje ze sztucznych kwiatów kosztują ok. 60 zł.


Kwiaty sztuczne można oczywiście kupować w pojedynczych gałązkach.

Białe znicze wciąż popularne


Po pojawieniu się dwa lata temu zniczy na baterie tym razem nie ma podobnych nowości. Najmniejsze lampki z woskiem kupimy za złotówkę, największe osiągają cenę 40 zł. Popularniejsze są lampki z wkładem. Najlepiej sprzedają się znicze białe. W oferencie sprzedawców są również czerwone, żółte, zielone czy filetowe. Najrzadziej spotykane są lampki z niebieskiego szkła.

Warto pamiętać, że przy kupnie stroików czy większej ilości zniczy można się targować. Przy dużych zakupach sprzedawcy są skorzy spuścić kilka złotych lub dorzucić jakiś gratis.

Wszystkich Świętych 2014. Znicze także w marketach


Bogatą ofertę zniczy można znaleźć również w hipermarketach. W Auchan najtańsze szklane znicze można znaleźć już w cenie 3 złotych, w Biedronce podobne do nich kupić za 4,99 zł, a w Tesco za 4,50 zł. W Carrefourze znicze kosztują od 7,99 do 19,99 zł. W Lidlu za znicz palący się przez 90 godzin zapłacimy 10 zł. Najtańszą ofertę ma Netto - tam szklany znicz kosztuje 1,99 zł - różnica jest jednak taka, że pali się dużo krócej, bo zaledwie 14 godzin.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!