(© Gimnazjum 29, Panasonic Kid Witness News)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uczennice wrocławskiego Gimnazjum nr 29 przy ul. Kraińskiego wygrały ogólnopolski konkurs Panasonic Kid Witness News. Rozdanie nagród odbyło się dzisiaj w Warszawie.

Konkurs polega na tym, że uczniowie szkół otrzymują sprzęt, którym mają nakręcić krótki film. W tym roku tematem przewodnim była ekologia.

Wrocławianki nagrały film pt. "Trzeci Żywot Drzewa", w którym pokazały, że drzewa nie musi kończyć się jako papier toaletowy. Film opowiada o rzeźbiarce, która wykorzystując masę papierową tworzy niezwykłe postacie aniołów. Jego autorkami są Dominika Hałdrzyńska, Magda Kuczko, Agata Kuzia, Patrycja Zdzierżyńska i Paulina Szymańska (opiekun).

Zobacz film wrocławianek


Zwycięskie gimnazjalistki wyjadą reprezentować Polskę na europejskim etapie konkursu w maju w Hamburgu, jeśli ich film sobie tam dobrze poradzi, zespół powalczy również o Grand Prix w Tokio.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!