Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na premierę najnaje, czyli dzieci w wieku od 1 do 5 lat. „Kręcipupa” już w sobotę (17 października).

„Kręcipupa” to opowieść o niepowstrzymanej potrzebie ruchu, chęci podrygiwania się i wiercenia. – Moim marzeniem jest przedstawienie, które inteligentnie, odważnie, fajnie, stymulująco, w sposób działający na wyobraźnię, używający środków niejednoznacznie wskazujących, że to jest dla dzieci, czyli niekoniecznie musi być kolorowo, mięciutko, ale surowo, będzie „szturchać” wyobraźnię dziecka i towarzyszącego mu dorosłego – zapowiada Tomasz Maśląkowski, autor scenariusza, oszczędnej scenografii, reżyser i aktor występujący w „Kręcipupie”. Akcja rozgrywać się będzie w toalecie, między dwoma sedesami. – Zastanawiamy się, co się dzieje z ciałem podczas fizjologicznych czynności – mówi Maćko Prusa, choreograf spektaklu. W przedstawieniu nie będzie linearnej historii, tylko zaproszenie do najprostszej zabawy. LALE.Teatr, który zrealizował „Kręcipupę” w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Lalek, pokazał najnajom już dwa spektakle: „Podłogowo” i „Ściana. Banana”. Oswoił je z przestrzeniami znanymi od maleńkości i otworzył dziecięcą, poszukującą wyobraźnię. Teraz zaprosi do świata plastycznej abstrakcji, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, jak papier toaletowy. „Kręcipupa” więc to spektakl ruchu, oparty na zabawie przestrzenią, ciałem i dźwiękiem. Do zabawy zaproszą dwaj bardzo utalentowani aktorzy wrocławskich Lalek: Tomasz Maśląkowski i Grzegorz Mazoń (także autor muzyki do „Kręcipupy”), znani z wielu dziecięcych spektakli. Podczas wrześniowego, II Festiwalu Małych Prapremier Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu Grzegorz Mazoń został nagrodzony za muzykę do spektaklu „SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” (przedstawienie według tekstu Marii Wojtyszko wyreżyserował Jakub Krofta, „SAM...” został też nagrodzony Grand Prix i Nagrodą Jury Dziecięcego). Na tym samym festiwalu Tomasz Maśląkowski został nagrodzony za rolę Piotra w „Po sznurku” Joanny Gerigk, która dostała nagrodę za reżyserię i tekst.
Przedstawienie na Scenie na Piętrze we Wrocławskim Teatrze Lalek potrwa pół godziny, potem dzieci zostaną zaproszone na kwadrans wspólnej zabawy na scenie. – Damy im rury pcv, z których być może coś stworzą – zapowiada Tomasz Maśląkowski. Premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek zacznie się w sobotę (17 października) o godz. 17 (przedstawienie przedpremierowe w piątek, 16 października o godz. 10.30). Następne spektakle grane będą: w niedzielę (18 października) o godz. 13, potem od 20 do 22 października oraz 6-8 i 12-15 listopada.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!