Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 2013 w Zamku

Setki gatunków piw, degustacje, jarmark produktów ekologicznych ... (© Mikiłaj Nowacki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Setki gatunków piwa, degustacje, jarmark produktów ekologicznych i koncerty – w piątek 10 maja w leśnickim Zamku startuje IV edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa potrwa do 12 maja. To chyba jedyna impreza o tematyce piwnej w Polsce, na której nie ma możliwości zakupu popularnych marek piw koncernowych. W założeniu festiwal ma promować małe browary i ciekawe smaki. W ubiegłym roku rządziły na nim piwa pszeniczne, natomiast podczas tej edycji najważniejszy będzie temat słodu i chmielu.

zobacz też: Piwo lało się strumieniami w Leśnicy. Zobacz zdjęcia


- Do degustacji dostępnych na festiwalu piw przygotowaliśmy dla gości festiwalowe szklanki oraz kufle, które będzie można zakupić w trakcie imprezy. Na każdym szkle festiwalowym znajduje się "degustacyjna" miarka 0.2l, dzięki czemu istnieje możliwość spróbowania wielu różnych gatunków piw - zapowiadają organizatorzy. - Przy zakupie kufli festiwalowych każdy otrzymuje informator festiwalowy, w którym znajdzie informacje m.in. na temat słodu i chmielu oraz przepisy potraw dedykowanych różnym odmianom piw.Domowe piwo i kuchnia

Podczas festiwalowych warsztatów będzie można zobaczyć, jak się warzy piwo w domu, zaplanowano też szkolenie dla domowych piwowarów. Na jarmarku ekologicznym znajdziemy różne produkty regionalne, jak: sery, wędliny, miody, przetwory owocowe i wiele innych.

W tym roku pojawi się również scena kulinarna, ulokowana w specjalnym namiocie, z bogatym programem poświęconym sztuce przyrządzania potraw, pasującymi do różnych gatunków piwa. Odbywać się tam będą pokazy kulinarne, prezentacje najlepszych produktów oraz degustacje. Gośćmi imprezy będą m.in. blogerzy kulinarni.Scena festiwalowa, czyli rock do piwa

Tradycyjnie nie zabraknie też muzyki. Przez trzy dni festiwalu na scenie w amfiteatrze zamkowym zagra 15 zespołów, głównie młodych kapel z Wrocławia (m.in. Rebound, Instytut, Prąd, Strain, Non Stop), ale pojawią się też Clock Machine, Gerbills (Czeladź), Ulice (Brzeg) oraz XIII w Samo Południe i Obstawa Prezydenta.

Szczegółowy program i informacje o rodzajach piw, jakich będzie można spróbować podczas festiwalu na stronie: www.festiwaldobregopiwa.pl.

Zobacz inne materiały na MMWroclaw.pl

Woodstock 2013
Gitarowy Rekord Guinnessa
Majówka we Wrocławiu
3-Majówka we Wrocławiu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!