W zawodach wystatrują najlepsi polscy ciężarowcy, w tym Adrian Zieliński

W zawodach wystatrują najlepsi polscy ciężarowcy, w tym Adrian Zieliński (© Jarosław Pruss/pomorska.pl )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

400 sportowców będzie walczyć o medale w październiku w Hali Stulecia.

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów zostaną zorganizowane 20-27 października 2013 r. Organizatorzy spodziewają się udziału ponad 400 zawodniczek i zawodników w 15 kategoriach wagowych z 80 krajów. Polskę reprezentować będzie 15 ciężarowców.

- Największe szanse medalowe mają Adrian Zieliński w kategorii 85 kg, Tomasz Zieliński w kategorii 94 kg oraz Marcin Dołega w kategorii 105 kg - mówi Mariusz Jędra, wiceprezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Pierwotnie zawody miały zostać zorganizowane w Warszawie.

- Zaawansowanie prac było mocno niezadowalające i dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca organizacji – wybór padł na Dolny Śląsk i na Wrocław – tłumaczy Szymon Kołecki prezes PZPC.

Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów seniorów są najważniejszą, obok igrzysk olimpijskich, imprez w tej dyscyplinie.

Zobaczcie film promujący mistrzostwa we Wrocławiu
Zobacz inne materiały na MMWroclaw.pl

Woodstock 2013
Nocny Wrocław Półmaraton
Maraton Wrocław 2013
Slot Art Festival

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!