Już w przyszły poniedziałek spółka Wrocławskie Mieszkania przejmie od Zarządu Zasobu Komunalnego prawie 600 budynków, ok. 12 tys. mieszkań, 569 lokali użytkowych, ponad 400 garaży i prawie 1,5 mln mkw. terenów gminnych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Władze Wrocławia postanowiły odchudzić ZZK i w ciągu roku zaoszczędzić 11 mln zł. ZZK bowiem za zarządzanie 1 mkw. pobiera 1,10 zł. Tymczasem powołana ponad 2 lata temu spółka Wrocławskie Mieszkania robi to za 80 gr. Wiceprezydent Wojciech Adamski, który wpadł na ten pomysł, chce sprawdzić, czy te niższe koszty da się utrzymać.

Pod koniec czerwca wiceprezydent przekonywał nas, że jeżeli wszystko się powiedzie, to nie wyklucza, że miasto powoła kolejną spółkę do zarządzania mieszkaniami.

Teraz jednak miasto skupia się tylko na jednym eksperymencie. Do Wrocławskich Mieszkań z ZZK przejdą nie tylko budynki, mieszkania czy garaże. Także 100 pracowników.

- Będzie mniej dyrektorów i kierowników, za to więcej pracowników w terenie i w biurach obsługi klienta - zaznacza Izabela Czuban, rzecznik ZZK. Dodaje, że lokatorzy mogą być spokojni, bo nie grozi im błądzenie po mieście w poszukiwaniu administratorów.

Wszystkie sprawy nadal będą załatwiać w biurach obsługi klienta, w których robili to do tej pory. W BOK-ach nie zmienią się również numery telefonów.

Mieszkańcy gminnych lokali z rejonu Psiego Pola swój BOK mają przy ul. Galla Anonima 4, ci mieszkający w Śródmieściu przy ul. Wrocławczyka 40-42, lokatorzy z Sępolna, Biskupina, Opatowic, Księża Wielkiego - w BOK-u nr 11 przy ul. Curie-Skłodowskiej 63A, czyli tam, gdzie dzisiaj swoją siedzibę ma spółka Wrocławskie Mieszkania. Wrocławianie z Brochowa, Wojszyc, Ołtaszyna i Tarnogaju będą chodzić do BOK nr 6 przy ul. Gazowej 20.

Na potrzeby spółki przygotowano również budynek, który znajduje się przy ul. Reja. Zostanie otwarty w poniedziałek.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

MISIA (gość)

KTOŚ ZAPOMNIAŁ O PENSJI PREZESA WROCŁAWSKICH MIESZKAŃ TA KWOTA ZABIŁABY KAŻDEGO Z NAS. NIKT TAK DODRZE NIE ZARABIA A PENSJĘ PŁACI OCZYWIŚCIE PODATNIK WROCŁAWIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kris (gość)

A co będzie jeśli się eksperyment Panu A. nie uda jak w Administratorze , kto weźmie odpowiedzialność ?

gość 22 (gość)

Można tanio zarządzać jak ma się wyposażone przez drogiego zarządcę (ZZK) Biura Obsługi Klienta, siedziby bez opłat czynszowych, pracowników słabo opłacanych za to z dużym obciążeniem pracą. Sprzęt dla 100 pracowników z ZZK. Obsługę księgową (fakturowanie i dystrybucja faktur za czynsze również w ZZK). Żeby ta reforma nie skończyła się tak jak ta w 2000r. tj Oszusta - wielką plajtą.

gość07 (gość)

Tak wniosek ekstra. Tak jak w kawale z rowerem i mercedesem.Tylko, że Spółka Wrocławski Mieszkania zarządza nie za 0,80zł tylko za 1,80zł. Pracowników z ZZK przeszło nie 100 tylko 80 (żeby nie było zwolnienia grupowego), a pracy im nie ubyło tylko zwiększyły się zakresy obowiazków. I najemcy lokali mieszkalnych poznają na swoje skórze ten typ zarządzania. Już teraz mieli kłopoty z załatwianiem spraw, które ciągnęły się miesiącami, a przecież zarządzali o połowę mniejszym zasobem.Powodzenia Panie Wiceprezydencie A. A co na to Radni Miejscy na urlopach?

mx (gość)

wiceprezydent A. powinien dostac teraz specjalny dodatek za ten wniosek racjonalizatorski...