Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sklepie Cukier Lukier samodzielnie możemy stworzyć lizaki i karmelki o przeróżnych kształtach, smakach i kolorach.

Cukierkownia Cukier Lukier przy ul. Ofiar Oświęcimskich 3 to utrzymany w starodawnym stylu sklep oferujący słodycze w smakach znanych z dzieciństwa. Jego specjalnością są lizaki i karmelki.

- Nazwę wymyślił mój trzyletni syn - mówi Olimpia Jakubczak-Choma, właścicielka lokalu. - Twierdził, że mama idzie do cukierkowni, czyli miejsca, gdzie tworzy się cukierki. Wnętrze sklepu jest bardzo minimalistyczne. Szare ściany rozjaśniają różnokolorowe słodycze - są one w niemal każdym miejscu sklepu. Wkrótce pojawią się zdjęcia dzieci zajadających się łakociami, a cały lokal przepełniony jest zapachem słodyczy.

- Produkcją cukierków zajmujemy się już od dwóch lat. Poprzednio miałyśmy fabrykę w Milejowicach, a teraz przeniosłyśmy się do Wrocławia - mówi Olimpia Jakubczak-Choma. - Pomysł podpatrzyłam w Barcelonie, a przepisy zaczerpnęłam ze starych polskich książek kucharskich.

Wszystkie słodycze tworzone są ręcznie i tylko na bazie barwników naturalnych, m.in. z papryki, czarnej marchwi i węgla. Największą atrakcją cukierkowni jest jednak możliwość samodzielnego stworzenia swojego lizaka. Cena takiej "zabawy" to 5 zł.

Lokal działa od tygodnia, ale oficjalne otwarcie planowane jest na 18 sierpnia i będzie miało formę symbolicznej zabawy dla najmłodszych. Wśród baniek mydlanych i kolorowych balonów trwać będzie degustacja cukierków i lizaków oraz bezalkoholowego szampana. Także starsi znajdą coś dla siebie. Specjalnie dla nich przygotowano lizaki o smaku "marihuany", z aromatem z konopi indyjskich. Wszystko oczywiście legalnie i zgodnie z prawem.

Asortyment sklepu stanowią przede wszystkim lizaki (od 2 zł) oraz cukierki w przeróżnych smakach - w cenie 50 zł za kilogram. - Najpopularniejsze są, wybierane zwłaszcza przez turystów, karmelki truskawkowe. Świetnie nadają się na prezent, gdyż ich smak kojarzy im się z naszym krajem - mówi Justyna Napierajczyk, twórczyni cukierków. - Polecam też łakocie o smaku egzotycznej marakui i marcepana.

W sklepie możemy dostać też lizaki w kształcie serca i słodkie róże w cenie 6 zł. Dużą popularnością cieszą się kosze pełne łakoci, zamawiane przez firmy lub jako podziękowanie. Ich ceny zaczynają się od 25 zł.

Cukierkownia będzie organizować urodziny dla dzieci oraz specjalne pokazy tworzenia łakoci dla grup zorganizowanych, m.in. przedszkoli i szkół. Koszt pokazu, z własnoręcznym przygotowaniem słodyczy i sesją fotograficzną, to 20 zł za każde dziecko. - Chcemy stać się miejscem spotkań, a nie kolejnym sklepem z łakociami. Stąd wiele akcji i specjalnych promocji - mówi Olimpia Jakubczak-Choma. - W najbliższym czasie zaplanowano Dzień Kibica. Wszyscy fani zespołu WKS Śląsk będą mogli zaopatrzyć się tu w słodycze w barwach wrocławskiej drużyny. Natomiast cały styczeń będzie poświęcony seniorom, którzy będą mogli powrócić do czasów i smaków ze swojej młodości.

Cukierkownia czynna jest codziennie od godz. 10 do 20.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anna (gość)

W Warszawie przy Nowym Świecie jest świetna manufaktura ze słodyczami, jak ktoś ma do Wrocławia za daleko. :) Pozdrawiam panie z Wrocławia i z Warszawy!

Cukiereczek heheh (gość)

Cukierki są super smaczne a wzory wewnątrz...:) ceny z tego co się orientuję najniższe ze znanych manufaktur -no i podkreślam smak bezkonkurencyjny. Wrocławski Cukier Lukier to prawdziwa magia słodyczy polecam. 5zł za paczkę cukierków a nie 8 czy 9...a i zdjęcia boskie mają na FB z warsztatów

mama (gość)

Mój synek na wycieczce z przedszkola w Słodkim Czary Mary we Wrocławiu płacił 8zł za warsztaty- zrobił lizaka, dostał jeszcze cukierki jak na malucha to w zupełności wystarczy....za 20zł - odwiedzimy tę manufakturę jeszcze raz i tata zrobi zdjęcie