Po północy, zaraz po pokazie ogni sztucznych, widzowie sylwestrowego koncertu w rynku zaczęli rozchodzić się do domów. Mimo tłumów, ruch przez wyjścia odbywał się bardzo sprawnie.

Ponad 150 tys. osób bawiło się podczas sylwestrowego koncertu na wrocławskim Rynku. Imprezę pod hasłem "60 przebojów - 60 lat TVP" zorganizowało miasto Wrocław wraz z telewizyjną "Dwójką".Wrocławska publiczność witała Nowy Roku bawiąc się przy rytmach 60 największych przebojów ostatnich 60 lat. Na ogromnej scenie ustawionej na wrocławskim Rynku pojawili się m.in. Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Lady Pank, Ireneusz Dudek, Jerzy Połomski, Kayah, Kuba Badach, Wojciech Waglewski, Kayah, Ania Rusowicz, Damian Ukeja, Sebastian Riedel, Hey i Lady Pank, a także Michał Szpak i Mezo. Artyści przedstawili największe przeboje ze swoich repertuarów. Nie zabrakło również coverów legendarnych piosenek zagranicznych wykonawców, w tym utworów The Beatles, Led Zeppelin czy ABBY.Ludzie dopiero po 21 zaczęli masowo schodzić się do Rynku. O ile przed godziną 20 przy bramkach nie było większych kolejek, później trzeba było odstać swoje w tłumie. Przy wejściach uzbierało się sporo śmieci, w tym butelek po alkoholu, którego na teren koncertu wnosić nie można. Ochroniarze przeszukiwali wszystkich, którzy chcieli przejść przez bramki.

Prawdziwe oblężenie przeżywały sklepy monopolowe znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku. W niektórych kolejki ciągnęły się aż poza sklep.Tuż przed północą Maryla Rodowicz wykonała autorską wersję "Gangnam style", zaś Lady Pank koncertem na wrocławskim rynku zwieńczy obchodzony w tym roku swój jubileusz 30-lecia działalności. Na scenie pojawiło się także wrocławskie trio kabaretowe Neo-Nówka. Artyści m.in. parodiowali kultowe programy, które tworzyły historię TVP przez ostatnie 60 lat.Życzenia noworoczne wrocławianom złożyli prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz prezes TVP Juliusz Braun.

Jak powiedział Arkadiusz Filipowski z biura prasowego magistratu, do godziny północy przez Rynek przewinęło się ponad 150 tys. osób. - Podczas imprezy nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych incydentów - dodał Filipowski.Również zdaniem policji podczas sylwestrowego koncertu nie doszło do poważniejszych incydentów. - Poza tym, że na izbę wytrzeźwień trafiło więcej osób niż zwykle, do tej pory we Wrocławiu i regionie noc sylwestrowa przebiega spokojnie - powiedział Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Posiadacie swoje zdjęcia z ostatniego Sylwestra i chcielibyście się nimi pochwalić? Prześlijcie je do nas: wroclaw@naszemiasto.pl w tytule wpisując "Zdjęcia z imprezy sylwestrowej". Umieścimy je w naszej galerii!

Uwaga! Wysyłając do nas zdjęcie oświadczasz, że jesteś jego autorem i zgadzasz się na bezpłatną publikację w serwisie naszemiasto.pl
Komentarze (50)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Diabeł / Raj :) (gość)

sam chyba tutaj ktoś zjadł za dużo czosnku, że tak głupio pisze :) Pierwszy raz byłam i świetnie się bawiłam :) Ekipa super, nastrój też czego można więcej chcieć :D

qr (gość)

Jakieś piosenki Disco Polo na pewno by ożywiły to wszystko a tak to żal było patrzeć Dobrze że nadchodzi era komputerów i telewizora prawie już nie używam bo i tak nie ma na co patrzeć
Znając Tuska i jego bandę to i tak wymyśli żeby płacić abonament za posiadanie komputera

fanka hey (gość)

Było super ! Najlepszy sylwester w moim życiu! Nagrałam sobie Warszawke dla porównania i to było DNO!!! Tam wszyscy z playbecku walili...;( Wiec Wrocław pokonał na maxa;) W Przyszłym roku napewno znowu sie tam pojawie. Tylko moze dajcie podglad na telebimach na scenie bo kiepsko było widac. Ale zabawa SUPER!!

terech (gość)

Konferansjerka nudna u sztywna.Krawczykowi z tym jego rodzinnym chórkiem od siedmiu boleści ,to chyba z litości dali zarobić.Szpak,ta wypacykowana ciota,paradował na tej scenie,jakby fartu szukał. i fałszował jak pies.To on powinien jeszcze dopłacić,że pozwolili mu wystąpić.

WD (gość)

Pozdrawiam ochroniarzy, którzy stali na bramkach we Wrocławskim rynku. Panowie czepiliście się aparatu fotograficznego..bo aparat fot.w pokrowcu to nie aparat;] udało mi się wnieść gaz, kubotan i pałkę teleskopową bez najmniejszego problemu ale największy problem przy wejściu zrobił aparat trzymany w dłoni, największe zagrożenie:D Grunt to dobre przygotowanie służb..

Rafał (gość)

Po zakończeniu zabawy, wychodząc z rynku na Placu Solnym zostałem zaczepiony przez Gosię, Ukrainkę, która mieszka w Holandii. Pożyczyłem czapkę, brązową uszatkę reeboka, z którą po chwili w zamieszaniu zniknęła. Czapka ma dla mnie wielką wartość sentymentalną. Gdyby odnalazła się osoba, która wie coś o zagubionej czapce proszę o kontakt 721409775.
Blondynka z wódką, która zabrała czapkę wcale nie musiała mieć na imię Gosia, możliwe również, że nie jest Ukrainką i być może wcale nie mieszka w Holandii. Za wszelką pomoc w odnalezieniu czapy będę bardzo wdzięczny.

weronika (gość)

SZPAK - WYSTĘP GODNY WROCŁAWIA, GŁOS - POTĘGA, NAJLEPSZY WYSTĘP!!!!!!!!!!!!
MICHAŁ JESTEM Z CIEBIE DUMNA, WKROCZYŁEŚ W TEN ROK WSPANIALE, BĘDZIE NA PEWNO POMYŚLNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kaśka (gość)

A ja się zawiodłam na Krawczyku...jak go lubię (a raczej jego piosenki) tak po sylwestrze we wrocławiu stracił mój szacunek. Kto jak kto ale artysta z tak wielkim dorobkiem nie powinien śpiewać z playbacku... Nawet się nie starał żeby tego nikt nie zauważył BLEE Żal...

KAC (gość)

ZA SZPAKA I NEONÓWKĘ PRZECIEŻ TO NIE KABARET TO PARU FACETÓW KTÓRZY GADAJĄ PIERDOŁY NA SCENIE BEZ SENSU I JESZCZE ZA TO PŁACIĆ . DUTKIEWICZ POKRYJ TO Z WŁASNEJ KIESZENI. STAĆ CIE NA TO.