Wrocław: Stadion ma ofertę dla najbogatszych

Zaczęła się sprzedaż lóż i miejsc biznesowych na stadionie, który jest budowany na wrocławskich Maślicach. Klienci mają do wyboru dwa rodzaje lóż - 26 i 10-osobowe. Te drugie są bardziej ekskluzywne. Ktoś, kto taką wynajmie, będzie ją mógł wyposażyć i umeblować według własnego pomysłu.

Wrocławski stadion oferuje najbogatszym klientom loże i specjalne miejsca dla VIP-ów
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Wrocławski stadion oferuje najbogatszym klientom loże i specjalne miejsca dla VIP-ów (© Fot. Infografika: Maciej Dudzik)

Loże 10-osobowe znajdą się na trybunie zachodniej. W tej części stadionu, która będzie wydzieloną strefą VIP. Znajdzie się tam m.in. klub biznesowy z restauracjami.
Będzie można do niego przejść na przykład w czasie przerwy w meczu. Chociaż posiłek będzie można też zamówić wprost ze stadionowej kuchni. Żeby ułatwić zamawianie dań, każda loża będzie wyposażona w specjalny monitor z ekranem dotykowym.

Loże większe, 26-osobowe, będą wyposażone i umeblowane standardowo. Klient nie będzie miał na to wpływu. Zostaną wybudowane na przeciwległej trybunie - z dala od klubu biznesowego. Chociaż i tutaj będzie możliwość zamawiania dań ze stadionowej restauracji.

Obydwa rodzaje lóż będą miały wyjście na taras. Dodatkowo - o ile zażyczy sobie tego klient - do każdej będzie dodana odpowiednia liczba miejsc na trybunach stadionu.

Do tych mniejszych, a bardziej ekskluzywnych - zwanych "VIP Business" - będą to miejsca na trybunie VIP. Wygodniejsze od miejsc dla zwykłych kibiców. Z lożami większymi - oficjalna nazwa "VIP Party" - związane będą zwykłe, a nie biznesowe miejsca.

Ile kosztują wrocławskie loże? Tego oficjalnie nikt nie chce zdradzić. Chociaż według nieoficjalnych informacji, można mówić o kwocie 45-50 tys. euro za rok. Tyle kosztuje wynajem 10-osobowej loży na arenie w Poznaniu i nowym stadionie Legii Warszawa.

- Nasze ceny to tajemnica handlowa - ucina Marcin Wojczyński, manager z amerykańskiej firmy SMG, która jest operatorem wrocławskiej areny.
∨ Czytaj dalej


Tłumaczy, że ofertę (w tym i cenę za wynajem loży) za każdym razem dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta.

Łatwiej jest dostać takie miejsce, jeśli ktoś podpisze ze stadionem umowę sponsorską. Arena ma do zaoferowania kilkanaście rodzajów nośników i produktów reklamowych w rozmaitych miejscach i różnej wielkości.

Na pewno jedna z lóż zostanie zarezerwowana dla firmy, która zdecyduje się zostać sponsorem nazwy stadionu.

Oprócz tych ekskluzywnych zakątków stadionu klienci mogą wynajmować miejsca VIP. Te są podzielone na trzy strefy - złotą, srebrną i brązową. Miejsca złote są w najatrakcyjniejszej części trybun, tuż obok środkowej linii boiska.

Właściciele miejsc VIP mają mieć zarezerwowane miejsca na stadionowym parkingu. Jedno przypada na dwa krzesełka VIP. Te osoby mają również mieć dostęp do klubu biznesu .

Pod trybunami stadionu ma powstać wielkie centrum konferencyjne.
To najnowszy pomysł miejskiej spółki Wrocław 2012, Początkowo pod trybunami - oprócz miejsc na biura - zaplanowano m.in. kasyno i wielką dyskotekę. Teraz narodził się inny pomysł - jedno z najnowocześniejszych centrów kongresowych w Polsce. Ulokowane zostanie na powierzchni trzech tysięcy metrów kwadratowych. Jego częścią będzie duża sala konferencyjna. Wystarczająca, żeby pomieścić nawet 2,5 tysiąca osób.
Marcin Rybak Marcin Rybak
źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Więcej na temat

Komentarze (1)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię