Wrocław. Sportowcy dostali prawie milion złotych od Jacka Sutryka. Zobacz nazwiska nagrodzonych

redZaktualizowano 
Na Stadionie Wrocław Jacek Sutryk, prezydent miasta, nagrodził sportowców i ich trenerów za wybitne osiągnięcia w 2018 roku.

Uroczystą galę zorganizowano w sali prasowej Stadionu Wrocław przy al. Śląskiej. Nagrody Prezydenta Wrocławia za wybitne wyniki sportowe osiągnięte w zeszłym roku otrzymało 130 sportowców (55 kobiet i 75 mężczyzn) oraz 59 trenerów (3 kobiet i 56 mężczyzn) z 27 wrocławskich klubów. Zaproszonym, medalistom mistrzostw świata i Europy oraz wielokrotnym mistrzom Polski, wręczono listy gratulacyjne, a na konta ich oraz opiekunów trafiły gratyfikacje finansowe.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. kickbokserzy Maksymilian Bratkowicz i Michał Turyński, pływaczka Alicja Tchórz, szermierz Jacek Gaworski, tenisistki stołowe Natalia Bajor i Anna Węgrzyn, a także judoka Damian Szwarnowiecki – nasza nadzieja na medal olimpijski w Tokio (2020).

KOLEJNO:
Lp - Zawodnik/Zawodniczka - Dyscyplina - Klub - mistrzostwa świata (sukces)* - mistrzostwa Europy (sukces)* - trener

* legenda na końcu

1. Mateusz Janik - Biathlon - KS AZS AWF Wrocław - - WMP - Jerzy Szyda
2. Wojciech Janik - Biathlon - KS AZS AWF Wrocław - - WMP J -
3. Przemyslaw Pancerz - Biathlon - KS AZS AWF Wrocław - II D J - -
- - - - - -
4. Wojciech Kowalski - Bieg na orientację - Wojskowy Klub Sportowy "ŚLĄSK" - - WMP - Wojciech Dwojak
5. Agnieszka Cych - Bieg na orientację - Wojskowy Klub Sportowy "ŚLĄSK" - - WMP J - Piotr Cych
6. Stanisław Kurzyp - Bieg na orientację - Wojskowy Klub Sportowy "ŚLĄSK" - - WMP J - Kalikst Sobczyński
7. Hanna Sudoł - Bieg na orientację - Wojskowy Klub Sportowy "ŚLĄSK" - - WMP J - Kostiantyn Majasow
8. Tomasz Danielkiewicz - Bieg na orientację - WKB "PIAST" - III M - -
- - - - - -
9. Mateusz Wojtasiński - Boks - UKS Adrenalina Boxing Club W-w - - WMP J -
- - - - - -
10. Katarzyna Błasiak - Bule (Petanque) - Osiedlowy K.Sportowy "SOKÓŁ" W-w - - II -
- - - - - -
11. Piotr Gawryś - Brydż sportowy - DZ Brydża Sportowego - I D - - Stanisław Gołębiowski
12. Cathy Bałdysz - Brydż sportowy - DZ Brydża Sportowego - - I D -
13. Sophia Bałdysz - Brydż sportowy - DZ Brydża Sportowego - - I D -
14. Katarzyna Dufrat - Brydż sportowy - DZ Brydża Sportowego - - I D -
15. Joanna Kokot - Brydż sportowy - DZ Brydża Sportowego - II D J - - Marek Markowski
16. Dominika Ocylok - Brydż sportowy - DZ Brydża Sportowego - II D J - -
- - - - - -
17. Roksana Fortuniak - Jeździectwo - Klub Jeździecki "Pawlak Equestrian" - - III PE J -
- - - - - -
18. Damian Szwarnowiecki - Judo - K.S. Gwardia - II PŚ - - Zbigniew Zamęcki
19. Anna Dąbrowska - Judo - MKS Juvenia Wrocław - - I PE J -
20. Urszula Hofman - Judo - KS AZS AWF Wrocław - - I EIS -
21. Rafał Kozłowski - Judo - KS AZS AWF Wrocław - - I EIS - Wiesław Błach
22. Daniel Moskal - Judo - KS AZS AWF Wrocław - - III EIS -
23. Kinga Wolszczak - Judo - Wojskowy Klub Sportowy "ŚLĄSK" - - II PE J - Mirosław Wolszczak
24. Wojciech Kordyalik - Judo - Wojskowy Klub Sportowy "ŚLĄSK" - - II PE J - Dariusz Tabisz
25. Sebastian Marcinkiewicz - Judo - K.S. Gwardia - - I Kuresi -

- - - - - -
26. Katarzyna Sobczak - Kajakarstwo - WZSN "Start" - - III - Dawid Nowacki
- - - - - -
27. Anna Fall - Karate - Klub Karate Tradycyjnego "KOBU" - I J - - Henryk Pepliński
28. Sylwester Sypień - Karate - WKK KYOKUSHIN - - I M - Agnieszka Sypień
29. Arkadiusz Szir - Karate - WKK KYOKUSHIN - - I M - Sylwester Sypień
30. Robert Madej - Karate - WKK KYOKUSHIN - - II M -
31. Agata Winiarska - Karate - K Kyokushin Karate im. M. Oyama - - III - Jacek Lamot
32. Igor Lamot - Karate - K Kyokushin Karate im. M. Oyama - - III PE -
33. Marcel Kopij - Karate - K Kyokushin Karate im. M. Oyama - - III J - Dariusz Kwiecień
34. Marcin Kułakowski - Karate - Princeps Wrocław - - II - Maciej Wiatrowski
35. Michał Jakubowski - Karate - Princeps Wrocław - - III - Ryszard Szuber
36. Dawid Szuber - Karate - - - III J - Leszek Szuber
- - - - - -
37. Agnieszka Krawczyk - Kendo - Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo - - I - Michał Szczepański
- - - - - -
38. Miłosz Hołodniuk - Kickboxing - UKS Puncher Wrocław - III J - - Janusz Janowski
39. Adam Gielata - Kickboxing - UKS Puncher Wrocław - - III -
40. Maksymilian Bratkowicz - Kickboxing - Klub Sportowy Gym-Fight Wrocław - - II PE - Rafał Petertil
41. Łukasz Kaczmarczyk - Kickboxing - Klub Sportowy Gym-Fight Wrocław - I PŚ - -
42. Paulina Bieć - Kickboxing - Klub Sportowy Gym-Fight Wrocław - - II PE -
43. Kacper Adamczewski - Kickboxing - Klub Sportowy Gym-Fight Wrocław - I PŚ J - -
44. Michał Turyński - Kickboxing - Klub Fighter Wrocław - I - - Tomasz Skrzypek
45. Paweł Józefowicz - Kickboxing - Klub Fighter Wrocław - III PŚ - -
- - - - - -
46. Paulina Brzeźna-Bentkowska - Kolarstwo - Fundacja Brzeźna Bentkowska - - WMP -
47. Monika Brzeźna - Kolarstwo - - - WMP -
48. Justyna Kaczkowska - Kolarstwo - - - III -
- - - - - -
49. Kamil Nowacki - Korfball - Zespół AZS BALLUFF Wrocław - III PŚ - - Maciej Żak
- - - - - -
50. Agata Krygowska - Koszykówka - WKSN "Świt" - - III PE Gł. - Maciej Jacyna
51. Anna Kuźniewska - Koszykówka - - - -
52. Ewelina Tomala - Koszykówka - - - -
53. Angelika Głuszek - Koszykówka - - - -
54. Agata Kosińska - Koszykówka - - - -
55. Dominika Bigaj - Koszykówka - - - -
- - - - - -
56. Oskar Stachnik - Lekkoatletyka - KS AZS AWF Wrocław - - I U J -
57. Tymoteusz Zimny - Lekkoatletyka - WKS "ŚLĄSK" - - I U J -
58. Natalia Widawska - Lekkoatletyka - WLKS Wrocław - - I U J -
59. Agata Forkasiewicz - Lekkoatletyka - KS AZS AWF Wrocław - II PŚ D - -
60. Anna Łyko - Lekkoatletyka - MKS MOS Wrocław - - WMP J -
61. Arkadiusz Gardzielewski - Lekkoatletyka - WKS "ŚLĄSK" - II D W - - Marek Adamek
62. Szymon Szachniewicz - Lekkoatletyka - MKS MOS Wrocław - - I D J -
63. Lucyna Kornobys - Lekkoatletyka - WZSN "Start" - - I - Michał Mossoń
64. Mirosław Jakub - Lekkoatletyka - - - II -
65. Marta Piotrowska - Lekkoatletyka - - - I - Jacek Książyk
66. Paweł Piotrowski - Lekkoatletyka - - - III -
67. Matylda Dobejko - Lekkoatletyka - WKSN "Świt" - - WMP J -
68. Karolina Przybył - Lekkoatletyka - - - WMP -
- - - - - -
69. Marek Przybylak - Podnoszenie ciężarów - UKS "TALENT" - II M - - Leszek Rabórski
70. Mariusz Tomczyk - Podnoszenie ciężarów - WZSN "Start" - - II - Mariusz Oliwa
71. Sławomir Szymański - Podnoszenie ciężarów - WZSN "Start" - - III - Jerzy Mysłakowski
- - - - - -
72. Alicja Tchórz - Pływanie - Międzyszkolny KS JUVENIA Wrocław - I D - - Grzegorz Widanka
73. Dominika Sztandera - Pływanie - Międzyszkolny KS JUVENIA Wrocław - I D - -
74. Kornelia Fiedkiewicz - Pływanie - Międzyszkolny KS JUVENIA Wrocław - I D - - Jacek Lelewski
75. Klaudia Naziębło - Pływanie - Międzyszkolny KS JUVENIA Wrocław - I D - - Robert Poniatowski
76. Paweł Werner - Pływanie - Międzyszkolny KS JUVENIA Wrocław - II D - -
77. Mateusz Lis - Pływanie - Dolnośląskie WOPR - II D J - - Magdalena Stasiak
78. Paweł Borycki - Pływanie - Dolnośląskie WOPR - III - -
79. Tomasz Jackowski - Pływanie - WKS "ŚLĄSK" - - WMP J - Piotr Dorada, Leszek Górski
- - - - - -

80. Nazar Zhuravel - Pływanie - - - WMP J - Yurij Shyckov
81. Konrad Powroźnik - Pływanie - WKSN "Świt" - - I Gł - Kazimierz Bauer
82. Wiktor Smoszna - Pływanie - UKS Rekin Wrocław - - WMP J - Marian Bigos
83. Oliwia Jabłońska - Pływanie - WZSN "Start" - - I - Sławomir Kuczko
84. Kamil Rzetelski - Pływanie - WZSN "Start" - - III - Wojciech Seidel
85. Igor Hrehorowicz - Pływanie - WZSN "Start" - II PŚ J - - Mirosław Fic
- - - - - -
86. Elżbieta Mielczarek - Showdown (tenis dla niewid) - UKS Niewidomych SPRINT - - II - Lubomir Prask
87. Monika Szwałek - Showdown (tenis dla niewid) - UKS Niewidomych SPRINT - - II D -
88. Adrian Słoninka - Showdown (tenis dla niewid) - UKS Niewidomych SPRINT - - III -
89. Krystian Kisiel - Showdown (tenis dla niewid) - UKS Niewidomych SPRINT - - II D -
90. Łukasz Byczkowski - Showdown (tenis dla niewid) - UKS Niewidomych SPRINT - - II D -
- - - - - -
91. Remigiusz Charkiewicz - Strzelectwo sportowe - DZ Strzelectwa Sportowego - - I PE J - Bogdan Charkiewicz
- - - - - -
92. Szymon Gumularz - Szachy sportowe - Klub Szachowy Polonia Wrocław - III J - -
93. Marcin Tazbir - Szachy sportowe - Klub Szachowy Polonia Wrocław - II D - -
94. Wiktoria Śmietańska - Szachy sportowe - Klub Szachowy Polonia Wrocław - II J - -
- - - - - -
95. Jacek Gaworski - Szermierka - Klub Szermierczy ,,Wrocławianie" - - II - Krzysztof Głowacki
96. Andrzej Rządkowski - Szermierka - Klub Szermierczy ,,Wrocławianie" - - III D -
97. Kacper Szczypiński - Szermierka - Klub Szermierczy ,,Wrocławianie" - - III D J -
98. Leszek Rajski - Szermierka - Klub Szermierczy ,,Wrocławianie" - - III D -
99. Paweł Szumielewicz - Szermierka - Klub Szermierczy ,,Wrocławianie" - - WMP D -
100. Maciej Bielec - Szermierka - KS SZPADA Wrocław - - WMP J -
101. Barbara Rutz - Szermierka - KS SZPADA Wrocław - - II D - Anna Medyńska-Tercjak
102. Wojciech Kolańczyk - Szermierka - KS SZPADA Wrocław - II PŚ J - - Marek Tercjak
103. Anna Mroszczak - Szermierka - KS SZPADA Wrocław - - III D J -
104. Zofia Janelli - Szermierka - KS SZPADA Wrocław - - I PE J -
105. Blanka Błach - Szermierka - AZS AWF Wrocław - III D W - -
- - - - - -

106. Natalia Serafińska - Taekwon-do - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - - III PE -
107. Kamil Dobrowolski - Taekwon-do - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - - III - Adam Alenowicz
108. Anna Kucharska - Taekwon-do - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - - II D -
109. Paweł Dziewisz - Taekwon-do - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - - III PE J -
110. Szymon Byra - Taekwon-do - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - - I PE D - Łukasz Sudak
111. Marcin Blicharski - Taekwon-do - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - - II D J -
112. Patrycja Piętak - Taekwon-do - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - - III -
113. Radosław Zazulak - Taekwon-do - Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do - I PŚ D - -
114. Filippos Filippidis - Taekwon-do - SK Wrocławska Akademia Taekwon-do - - I PE J - Andrzej Undro
115. Magdalena Bojak - Taekwon-do - SK Wrocławska Akademia Taekwon-do - - III PE J -
116. Grzegorz Undro - Taekwon-do - SK Wrocławska Akademia Taekwon-do - - I PE D -
117. Wiktoria Szubert - Taekwon-do - SK Wrocławska Akademia Taekwon-do - - I PE J -
- - - - - -
118. Piotr Świątkowski - Taniec - Studio Tańca IGLICA - II J - -
- - - - - -
119. Natalia Bajor - Tenis stołowy - KU AZS UE Wrocław - - I D J - Zdzisław Tolksdorf
120. Anna Węgrzyn - Tenis stołowy - KU AZS UE Wrocław - - II D J - Rafał Michalak
- - - - - -
121. Weronika Baszak - Tenis ziemny - KS Redeco - - I PE J - Krzysztof Czubak
- - - - - -
122. Paweł Ośmiałowski - Trójbój siłowy - UKS "TALENT" - - III -
123. Paweł Tyborczyk - Trójbój siłowy - KS Team Wrocław - - III PE - Piotr Pawyza
124. Stanisław Mentel - Trójbój siłowy - KS Team Wrocław - - I M -
- - - - - -
125. Dariusz Stefanowski - Wioślarstwo - KS AZS WRATISLAVIA - - I M -

LEGENDA
złoty medal - I
srebny medal - II
brązowy medal - III
Akademickie - A
Wojskowe - W
Juniorów - J
Juniorów Młodszych - JM
Drużynowo - D
Masters - M
układ formalny (kata) - U
walka (kumite) - K
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie - MIO
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - MME
walka reżyserowana, pokaz - Fuku, En-bu
wielokrotne Mistrzostwo Polski - WMP
Mistrzostwa Świata - MŚ
Mistrzostwa Europy - ME
Puchar Świata - PŚ
Igrzyska Głuchych - IGŁ
Mistrzostwa Europy Głuchych - MEGł
Pary Kobiece - PK
Puchar Europy - PE
Uniwersjada - Uniw.
Europejskie Igrzyska Studentów - EIS

Wideo

Materiał oryginalny: Wrocław. Sportowcy dostali prawie milion złotych od Jacka Sutryka. Zobacz nazwiska nagrodzonych - Wrocław Nasze Miasto

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3