Wczoraj w Selgrosie trwały ostatnie przygotowania do wielkiego otwarcia w Dzień Kobiet

Wczoraj w Selgrosie trwały ostatnie przygotowania do wielkiego otwarcia w Dzień Kobiet (© Fot. Tomasz Hołod)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

DZIŚ OTWIERAJĄ NOWY HIPERMARKET, ale zaproszeni do niego to posiadacze specjalnych kart. Bez swojej firmy nie ma tu czego szukać

Już o godzinie piątej rano otwarty zostanie Selgros przy ul. Krakowskiej, tuż obok Praktikera. Na klientów czeka sporo atrakcji. - Co 50. zakupy zrobi za darmo, a co 100. dostanie odtwarzacz Blu-Ray - zapowiada Cezary Furmanowicz, dyrektor działu marketingu. - Tak będzie również podczas dwóch najbliższych weekendów - zapewnia.

Takie same promocje czekają na klientów w pierwszym Selgrosie, który powstał w okolicach Wrocławia, mianowicie w Długołęce. Ale przy ul. Krakowskiej ceny wybranych artykułów mają być niższe niż na co dzień.

Aby dostać się do Selgrosa, trzeba mieć specjalną kartę. Dostaną ją tylko osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą. - Już mamy zarejestrowanych 55 tysięcy klientów - chwali się Furmanowicz.

Dla porównania, w Długołęce kart wydano 80 tysięcy, a tam sklep działa już blisko 12 lat. Firma szacuje, że w ciągu najbliższych miesięcy Selgros przy Krakowskiej może mieć jeszcze więcej klientów. Fumanowicz powiedział nam, że liczą na zainteresowanie osób, które prowadzą restauracje. Specjalnie dla nich przygotowano ofertę mięsną. Restauratorzy mogą zamówić interesujące ich kawałki mięsa, które zostaną odpowiednio przygotowane. Selgros przy ulicy Krakowskiej, jako pierwszy sklep tej marki, wprowadza też do sprzedaży świeże ryby: zarówno oceaniczne, jak i słodkowodne.

Dla gości Selgrosa przygotowano parking na ponad 300 samochodów. Włączono też sygnalizację świetlną na ul. Krakowskiej, co akurat może spowodować zatory na tej ruchliwej ulicy. Do tej pory światła były pulsujące.

Budowa Selgrosa kosztowała 80 milionów złotych. Sklep otwarty będzie przez cały tydzień. W dni powszednie i soboty od godz. 5 do 21, a w niedzielę - od 8 do 18. Powierzchnia sklepu zajmuje 10 tysięcy metrów kwadratowych. Zgromadzono w nim aż 40 tysięcy artykułów wszystkich branż.


Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anna (gość) (czarek)

No... zalozyc fikcyjna firme. Inaczej poki co nie zalatwisz sobie karty... pozyczyc niby mozna od kogos ale nie nie bedzie juz moja karta, poza tym juz raz osoba ktora mi pozyczyla musiala sie fatygowac przez cale miasto po odbior swojej karty, bo mi ja zarekwirowali w sklepie :(

czarek (gość)

Do Selgrosa nie przez przypadek można wejśc tylko jako zarejestrowany klient. Selgros to hurtownia. Duża jak market ale jednak hurtownia. Chodzi o to, żeby jego klienci ( w zamian za to, że większosc towarów muszą kupic w opakowaniach zbiorczych a nie na sztuki ) mogli go zakupic bez większych kolejek w spokojnej niezbyt zagęszczonej przez klientów detalicznych hali. Taka specyfika działania tej firmy jest stosowana od wielu lat. Notabene jeśli ktoś rzeczywiście mieszka w pobliżu to kartę i tak będzie sobie w stanie załatwic. Wystarczy chciec :)

czarek (gość) (Lady)

to nie przepis, Selgros to hurtownia, większosc produktów tam sprzedawanych należy kupic w opakowaniach zbiorczych a nie na sztuki. Chodzi jedynie o to, żeby firmy ( restauracje ), inne mniejsze hurtownie mogły zakupic towar w miarę bez kolejki przy kasie a potem odsprzedac go w nadal atrakcyjnej cenie.

Lady (gość)

Jestem osobą bez firmy, do Selgrosa mam kwadrans, widzę go z okna i tak wyczekiwałam a nie mogę do niego wejść, bo musiałabym mieć firmę? To skandal! To chore!

ted (gość)

Dlaczego jedynie firmy mogą kupować w takich sklepach ?? Czy to nie jest złamanie konstytucji ... , która mówi że każdy jest równy ??? Dlaczego jednych się preferuje a innych nie ?? Rozumiem że można by powiedzieć ze wszystko sprzedawane jest w paczkach, ale nie taki głupi podział. Co sądzicie o tym ??