Przy ulicy Nyskiej, nieopodal Szkoły Podstawowej nr 9, ustawiono kontenery. We wrześniu ma w nich zacząć działać jedno z sześciu przedszkoli modułowych. Poprowadzi je fundacja Familijny Wrocław. Będzie w nich miejsce w sumie dla 825 dzieci.

Krzysztof Kocowski, dyrektor fundacji Familijny Wrocław, mówi, że kontenery dopiero zostały przywiezione i ustawione. - Wkrótce zostaną ogrodzone - zapewnia. Lada dzień mają pojawić się tam robotnicy, którzy wyrównają teren.

ZOBACZ INNE PRZEDSZKOLA WE WROCŁAWIU W NASZYM KATALOGU FIRM

- Nie było sensu stawiać ogrodzenia wcześniej, bo musi tu wjechać ciężki sprzęt - wyjaśnia Kocowski. Mateusz Krajewski, wiceprezes fundacji, dodaje, że terenu przez całą dobę pilnuje wynajęty ochroniarz. Jest tam też jedna kamera do monitorowania sytuacji na placu budowy. Przedszkole dla 200 dzieci powinno być gotowe w połowie sierpnia.

Lokalizacja pozostałych przedszkoli modułowych:
- przy podstawówce nr 95 na ul. Starogajowej,
- przy podstawówce nr 82 na ul. Blacharskiej,
- przy podstawówcenr 28 na ul. Greckiej
- przy podstawówce nr 99 na ul. Głubczyckiej,
- przy Gimnazjum nr 2 na ul. Gorlickiej.

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

elwir (gość)

http://www.archirama.pl/architektura/domy-i-przedszkola-z-kontenerow-konkurencja-dla-klasycznych-projektow,67_1504.html

dan (gość)

co za kretyn to wymyślił. niech wasz prezydent przeniesie gabinet do modułowych baraków.
co za sprane wrocławskie berety.

łagry czy przedszkole? (gość)

pracuję jako ochroniarz na budowie w takim kontenerze, podczas mrozów zimą było tam nie do wytrzymania, dołem tak ciągnie że zapalenie płuc murowane. ogrzewanie oczywiście było ale i tak trzeba było ratować się farelkami. posyłanie dzieci do takiego czegoś? odradzam

załamana (gość) (zxc)

Przyznaję, że faktem jest iż rzeczywiście nie mam o tym pojęcia :), poszperałam tylko w wyszukiwarkach trochę informacji na temat takich kontenerów... W związku z tym proszę osobę o nicku zxc o oświecenie. 1. Gdzie jest takie przedszkole? 2. Jak taki kontener zachowuje się w temperaturach typu +30C w lecie i powiedzmy -20C w zimie. 3. Jaki jest koszt postawienia 1 modułu? 4. Jaki jest koszt utrzymania (prąd itp.)? 5. Jak przeprowadza się wszelkie kable, media itp. 6. Jaki jest stan kontenerów po 3,5, 10 latach?

Durny Człowiek (gość)

Ano ano... w Łodzi jest nawet już takie osiedle.. specjalne dla ludzi, którzy czynszu nie płacą. Jedyne niestety z czym to się kojarzy to słowo GETTO. No ale co tam.. posyłajcie tam dzieci. SIEG HEIL! Zamawiam dwa heinekeny.

Ania (gość)

Durni ludzie, myślący w jeden wyznaczony sposób. Zamiast cieszyć się, że coś się dzieje, że kilkaset matek i ojców odetchnie z ulgą, wiedząc, że będzie gdzie posłać dziecko, wy marudzicie. W tych kontenerach można normalnie mieszkać, żyć, są sanitariaty, jest ciepło, czysto i sucho. Ale nie, wy na słowo 'kontener' widzicie przeżarty rdzą blaszany pojemnik, nadający się tylko do śmieci. Wstyd!

zxc (gość) (załamana)

Nie masz pojęcia o czym mówisz. Przykre, że wyrażasz opinię o czymś nie znając się kompletnie na tym. Jedź, oceń przedszkola działające już od roku. i wtedy komentuj.

załamana (gość)

Brak słów... w mieście, które szczyci się być Europejską Stolicą Kultury... Wielki stadion na Euro 2012 stoi sobie teraz za milionów (ile?), a dla dzieci brak funduszy w tym mieście, aby mogły powstać nowe przedszkola! Kto sobie wyobraża deszczową jesień i śnieżną zimę w takim "opakowaniu"? Z tego co się ostatnio czyta na tematy przedszkola, to jasno wynika, że jeśli cokolwiek powstaje to tylko dzięki fundacjom, stowarzyszeniom, prywatnym klubom itp. a władze miasta? Może zna ktoś jakieś przedszkole, które powstało ostatnimi czasy z inicjatywy gminy Wrocław?