Nieznani sprawcy zniszczyli pomnik Orląt Lwowskich znajdujący się na cmentarzu przy ul. Smętnej.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (z 20 na 21 października). Na razie nie wiadomo, czy to sprawka wandali czy złomiarzy.

Dwie osoby oderwały jednego z czterech orłów, będących częścią metalowego pomnika. Mieszkańcy zawiadomili policję, ale zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce, sprawcy zdążyli już zbiec. Do tej pory nie udało się ich ująć.

Ksiądz Janusz Prejzner, proboszcz parafii Świętej Rodziny przypuszcza, że złodziejami były osoby zbierające złom, które teraz będą próbowały sprzedać orła. - Mam nadzieję, że jeśli złodzieje pojawią się w jakimkolwiek punkcie sprzedaży złomu, jego właściciel natychmiast zawiadomi policję. Zależy nam na odzyskaniu części tego ważnego dla parafian pomnika - dodaje proboszcz.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!