(© Tomasz Gola)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kolejna ulica wpadła w oko urzędnikom - z Krupniczej także chcą zrobić deptak. Na Kazimierza Wielkiego wyznaczą dodatkowe pasy dla rowerzystów.

KOMUNIKATY DROGOWE - sprawdź, co dzieje się na drogach

We wtorek na konferencji prasowej w ratuszu ogłoszono, że po Euro 2012 Krupnicza - na wzór Szewskiej - stanie się deptakiem. Auta nie będą miały na nią wstępu, pojadą nią tylko tramwaje i rowery.

Niedawno pisaliśmy o Kazimierza Wielkiego - miasto planowało bowiem, że za dwa lub trzy lata na stałe zostanie wyłączona jedna z dwóch jezdni tej ulicy (Zobacz: Kazimierza Wielkiego zamknięta dla aut).

- Chcemy stopniowo zniechęcić kierowców do korzystania z trasy przecinającej Stare Miasto i oddać ten teren pieszym oraz pasażerom komunikacji zbiorowej - tłumaczył w ubiegłym tygodniu Tomasz Ossowicz, szef Biura Rozwoju Wrocławia.

We wtorek miasto ogłosiło, że na razie po obu stronach ulicy Kazimierza Wielkiego chce wyznaczyć pasy dla rowerzystów. We Wrocławiu mają też powstać nowe ścieżki rowerowe - m.in. wzdłuż ul. Gwareckiej, Dokerskiej i Maślickiej (między Królewiecką i Główną). Na skrzyżowaniach Grodzkiej i Piaskowej, Widok i Szewskiej oraz na Grodzkiej przy moście Uniwersyteckim powstaną śluzy rowerowe ułatwiające przejazd przez skrzyżowanie.

Skąd te ułatwienia? Miasto obliczyło, że w ciągu ostatniego roku liczba rowerzystów we Wrocławiu wzrosła o 120 procent.

Co sądzicie o zamnkięciu krupniczej? Podyskutujcie


Zobacz także: Na Euro 2012 utkniemy w korkach? Zobacz, jak poruszać się wtedy po Wrocławiu (MAPY)

Buspas na Podwalu skomplikuje życie kierowcom? (ZDJĘCIA)


Komentarze (31)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

referendum (gość)

http://www.goldenline.pl/forum/2828026/przejscie-podziemne-na-swidnickiej/s/5#48903114

i

http://www.goldenline.pl/forum/2852894/referendum-we-wroclawiu/s/1#48903236

Czas wreszcie się sprzeciwić absurdalnym decyzjom władz Wrocławia

Vnc (gość) (Levy)

Zgadzam się, żeby zamknąć nawet trasę WZ. Ale: remont ulic zewnętrznego pierścienia, tj. Podwala, bo teraz jest tam kosmos, no i min. dwa pasy, żeby była przepustowość (a no tak zapomniałem, nie ma na to miejsca). Albo rzecz droga, ale bardzo skuteczna, która w mądrze rządzonym mieście miałaby rację bytu. bez względu na koszty (czyli była priorytetem, a nie jakieś Sylwestry, przepłacone Plusy czy stadiony). Tunel dokładnie pod trasą WZ. Wtedy zamykajcie sobie, róbcie deptaki. Ale nie zamykajcie do jasnej cholery głównych arterii miasta bez alternatywy (likwidacja połączeń MPK i rower nie jest alternatywą...). Czasem mam wrażenie, że komitywa ludzi logicznie myślących z "ludu" (o odpowiednich kwalifikacjach przede wszystkim) jest tym czego potrzeba temu miastu i krajowi, który wreszcie by odetchnął... Ale wiązałoby się to z masowym ludobójstwem.

podpis (gość)

Co dzień w Polsce banda d.ebili wsiada do swoich metalowych pudełek o tej samej porze dnia i jak co dzień stoi w tym samym miejscu w tym samym korku .Zastanawiam się czasem ile trzeba mieć śmieci w głowie aby tkwić tak , tracić czas i zdrowie w mieście w korku .Można zrozumieć sytuację gdy pada deszcz, jest bardzo zimno ,ale od kwietnia stanie w samochodzie w korku ,szukanie miejsca do parkowania to skrajny d.ebilizm. W tym kraju zamiast budować pseudo autostrady powinno się budować więcej torów i postawić na kolej ,w miastach całe śródmieście powinno być zamknięte dla przyjezdnych .Każdy kierowca pełno sprawny który pokonuję drogę krótszą niż 5 km swoim samochodem bez potrzeby załadunku większego towaru to i.diota. A jest takich wielu dla których jego metalowy złom stanowi nie rozerwalną część jego ciała.

wrocławianiN (gość)

Wreszcie się zdecydowali. Samochody bardzo czesto blokują przejazd tramwajów przez Krupniczą i najwyższy czas było podjąć taką decyzję.

sasseto (gość)

to ja proponuje utworzenie śluz spacerowych dla kobiet z dużym biustem z wyodrębnieniem własnej, strefy do parkowania... ;)))

aaa (gość)

Dutkiewicz zły? Ale jak przyjdą wybory, to wybierzemy go znowu. Jego, albo Zdrojewskiego, albo żonę Zdrojewskiego ewentualnie dzieci.

k (gość)

tam i tak stawiaja samochody, dzwoniz do strazy a darmozjad mowi ze jest zmiana i mozesz lizac mu dup..ko, i ma cie głeboko w niej