Wczoraj trwały ostatnie prace przed otwarciem mostu

Wczoraj trwały ostatnie prace przed otwarciem mostu (© Fot. Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Koniec przebudowy ulicy Strzegomskiej coraz bliżej. W nocy z wtorku na środę drogowcy mieli otworzyć jezdnię północną nowo wybudowanego mostu na Ślęzie. Teraz odcinek między skrzyżowaniem Strzegomskiej z Rogowską i rondem Rotmistrza Witolda Pileckiego będziemy pokonywać po nowej nawierzchni jezdni północnej (od strony Nowego Dworu).

Do końca listopada, czyli do zakończenia całej inwestycji, kierowcy będą jeździli tą częścią przeprawy. W międzyczasie robotnicy z firmy Skanska, która buduje drogę, zajmą się budową drugiej - południowej części mostu.

- Stara konstrukcja mostu zostanie wyburzona, w jej miejscu wyrośnie nowa część mostu, która będzie niemal identyczna jak ta już gotowa - wyjaśnia Bogdan Rytwiński, dyrektor odpowiadający w firmie Skanska za budowę dróg i mostów.

Z powodu zaostrzonych przepisów powodziowych oba mosty staną około metra wyżej niż obecnie istniejący. Dzięki temu przeprawy nie będą zagrożone w przypadku nadejścia wysokiej fali na Ślęzie.
- Wysokość i rozpiętość mostu są zaprojektowane w taki sposób, że konstrukcja spełnia wymogi przeciwpowodziowe - zapewnia Bogdan Rytwiński.

Grunt w miejscu budowanej przeprawy został dodatkowo wzmocniony nowymi fundamentami i specjalnymi palami. Stare podłoże zostało wymienione na znacznie trwalsze.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Strzegomskiej to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w naszym mieście, związanych z przygotowaniami Wrocławia do Euro 2012.

Dzięki niej wrocławskie lotnisko zyska bezpośrednie połączenie z obwodnicą śródmiejską, z którą ul. Strzegomska łączy się w rejonie estakady Gądowianka.

Przebudowa jezdni na ul. Strzegomskiej to niejedyne utrudnienie dla kierowców w tym rejonie miasta. Równolegle prowadzone są teraz prace na skrzyżowaniu z ul.
∨ Czytaj dalej

Gubińską. Ta zamknięta jest na odcinku od Strzegomskiej aż do Budziszyńskiej.

- Konieczna jest przebudowa komory ciepłowniczej, której modernizacja ruszyła na początku wakacji - tłumaczy Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje budowę.

Dlatego od połowy lipca nie jeżdżą tędy autobusy linii 109, 122 (jadące do Nowego Dworu), 126, 246, 409 oraz 609 (w obu kierunkach). Do końca wakacji będą kursować przez ul. Nowodworską.

Przebudowa odcinka ulicy Strzegomskiej na długości 1,5 kilometra pochłonie łącznie prawie 45 mln zł. Do listopada drogowcy wymienią sieci biegnące pod jezdniami i położą nową nawierzchnię.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!