(© Fot. Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W rocznicę odzyskania niepodległości ulicami miasta przejdzie Radosna Parada Niepodległości. Będzie też międzywyznaniowa modlitwa w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku i Marsz Patriotów Narodowego Odrodzenia Polski.

Radosna Parada Niepodległości rozpocznie się w piątek 11 listopada w południe i będzie trwała prawie półtorej godziny. Na przodzie bryczka z marszałkiem Józefem Piłsudskim, którego zagra wrocławski aktor Stanisław Melski, za nim wrocławianie, członkowie Wrocławskiego Klubu VW Garbusa i Harley-Davidson Club Wrocław. Po zakończeniu parady na uczestników czeka ciepły poczęstunek. Trasa: Rynek - ul. Ruska - Kazimierza Wielkiego – Szewska - Kurzy Targ - Rynek.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
10.00 – msza św. w Kościele Garnizonowym
11.00 – zbiórka uczestników parady (Rynek)
11.30 – uroczysty Apel Niepodległościowy
12.00 – X Radosna Parada Niepodległości (trasa: Rynek - ul. Ruska - Kazimierza Wielkiego –Szewska - Kurzy Targ - Rynek)
13.00 – koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych – wspólne śpiewanie
13.20 – ogłoszenie wyników Konkursu Radosna Parada Niepodległości, zakończenie parady.

O godz. 14 w kościele O.O. Paulinów przy ul. św. Antoniego 30 odbędzie się międzywyznaniowa modlitwa za Polskę. To wspólna inicjatywa przedstawicieli Dzielnicy Wzajemnego Szacunku. Żydzi, katolicy, prawosławni i ewangelicy odczytają fragmenty Biblii, pomodlą się w intencji sprawujących władzę i wszystkich, którzy oddali swoje życie za ojczyznę.

11 listopada Narodowe Odrodzenie Polski zapowiada swój Marsz Patriotów.

Lewicowe Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 11.00 przy ul. Zelwerowicza pod pomnikiem organizacji "OLIMP".

ZOBACZ:
Zdjęcia z ostatniej manifestacji NOP-owców.
Jak NOP maszerował 11 listopada zeszłego roku

W Dniu Niepodległości można wybrać się do Muzeum Topacz (Ślęza k/Bielan Wrocławskich, ul. Główna 12), żeby obejrzeć wystawę pojazdów Wyzwolonej Polski. 11 listopada muzeum będzie czynne w godzinach 10-17.

Zobacz także: Narodowe Święto Niepodległości w CK Agora

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gumiś (gość)

5 milionów uciekło przed głodem . Większość pozostałych wegetuje za + - 1200. Ale za to mogę po ,,polskiemu " nawijać , co za radość

AAAAA (gość)

Dlaczego skasowaliście informację o godzinie manifestacji narodowej ?

Marsz Patriotów godzina 17