Już wiosną 2013 roku w Bielanach Wrocławskich otwarty zostanie największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Prace budowlane przeniosły się do wnętrza obiektu, gdzie trwa m.in. aranżowanie działów.

NOWA IKEA GOTOWA - ZOBACZ KIEDY OTWARCIE (DATA)

Na 37 705 m2 będzie można znaleźć 9500 artykułów. W porównaniu z obecnie funkcjonującym sklepem to o 2000 więcej możliwości na wyposażenie wnętrza w produkty wysokiej jakości. Nowy sklep IKEA to 3 kondygnacje, ponad 600 miejsc w restauracji i 1450 miejsc parkingowych.

IKEA Wrocław będzie jeszcze bardziej przyjazna ludziom, ale także środowisku. W projekcie nowego sklepu wykorzystano wiele ekologicznych rozwiązań jak ogrzewanie obiektu przy użyciu energii geotermalnej (pompy ciepła) oraz proces odzysku energii cieplnej z chłodni i mroźni, która zostanie wykorzystana do podgrzewania wody. Zastosowane będą także tuby solarne pozwalające doprowadzić światło słoneczne przez kilka kondygnacji, a woda deszczowa wykorzystywana będzie do spłukiwania toalet oraz podlewania roślin na parkingu.

Nowy sklep IKEA powstaje w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego łączącego autostradę A4 i drogę krajową nr 98. Obiekt o powierzchni 37 705 m2 będzie największym i najnowocześniejszym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 200 mln złotych.

Obecny sklep IKEA powstał w Kobierzycach w 1996 roku. Dwa lata później Inter IKEA Centre Polska otworzyła w sąsiedztwie sklepu Park Handlowy Bielany. Plan realizacji obecnej inwestycji IKEA zakłada oddanie sklepu do użytkowania już wiosną 2013 roku.

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wrocławianka (gość)

Porażka ta nowa Ikea, pomieszanie z poplątaniem, jeden wielki CHAOS. Nie podoba mi się i nie będę tam jeździć.

poj....bany (gość)

uwielbiam wspinać się po półkach tego molocha , skakać po fotelach i kanapach i błądzić w labiryncie towarów a potem hot dog ze szwedzkiego konia za zybla i do domciu.....

Magia (gość)

Czy będzie możliwość dojazdu komunikacją miejską do IKEA? Chciałabym jeździć do IKEA komunikacją miejską a jest to duże utrudnienie. Nie chcę za każdym razem prosić kogoś aby ze mną pojechał a sama na samochód pozwolić sobie nie mogę. W ten sposób sklep traci przecież klientów. Czy może na takich im nie zależy?