O godzinie 17 rozpoczął się ostatni z zaplanowanych na niedzielę marszów z okazji Święta Niepodległości. Zorganizowany przez NOP marsz ruszył z Rynku. Zebrało się na nim około 3000 osób, część z nich przyniosła ze sobą pochodnie.

"Jedna Polska niepodległa" i "Roman Dmowski bohaterem Polski" krzyczeli maszerujący. Słychać było też hasła "Polska dla Polaków" i "Polska to my, a nie Donald i jego psy". Co jakiś czas z tłumu leciały petardy, które spadały do ogródków piwnych i pod nogi przechodniów. Część z nich leciała też w kierunku ochraniającej marsz policji.

Chwilę po godzinie 18 maszerujący dotarli w okolice centrum handlowego Renoma. Wtedy w kierunku policjantów poleciały kamienie.

Gdy uczestnicy dotarli pod pomnik Bolesława Chrobrego przy ul. Świdnickiej odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego i pochód oficjalnie się zakończył.RELACJA MINUTA PO MINUCIE I WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MARSZU NOP

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (56)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wrocławiak (gość)

Bardzo spokojny ten Marsz Niepodległości we Wrocławiu 11.11. 2012 .
Biorąc pod uwagę kryzys, brak perspektyw dla młodzieży, biedę, śmieciówki
i katastrofalne bezrobocie, to rzeczywiście w marszu szli sami aniołowie.

Oi-ciec (gość)

Nie wydaje mi się aby ktokolwiek o zdrowych zmysłach miał jeszcze nadzieję że jacyś naziści (pseudopatrioci) z terrorystycznych sekt typu N.O.P. zbawili nasz kraj! Nazizm i Faszyzm już przerabialiśmy w Historii! Wiemy jak to się zakończyło! Należy bezzwłocznie zdelegalizować takie ekstremistyczne gangi ponieważ zagrażają one wolności!!!

kieprzę_paczyńskiego (gość)

Powtarza się scenariusz: kryzys gospodarczy, kryzys autorytetów i pojawia się magik-hochsztapler, który wskazuje wroga i łatwe rozwiązania. A młodzi, bez pracy i perspektyw szukają winnego swojego położenia. A skrajna prawica ma zawsze atrakcyjne wytłumaczenie i dyżurnego wroga: Żydów, pedałów, komuchów.

wdt (gość)

W 80% to przestępcy, po co im na gębach czarne maski i czemu po zmroku był ten marsz . Odpowiedź jest prosta - by co coś przy okazji rozwalić i może kogoś zabić. Tacy to patrioci

Tolerancja buraki!!! (gość)

Należy natychmiast skończyć jednym ruchem z tolerowaniem i spokojnym przyglądaniem się tego typu przemarszom polskiego odpowiednika NSDAP jakim jest NOP i jemu podobne potworki. Tych ludzi należało ostro spałować, skazać na ciężkie prace w kamieniołomach co by się nierobom odechciało sianie zamętu. Dosyć znoszenia terroryzmu małych ale głośnych grup skrajnych faszyzyjących nacjonalistów. Te tępe łyse pały rozumieją tylko argument siły i taki należy zawsze i bezwzględnie wobec nich stosować.

zły (gość) (fagorex)

Jak to Kalkstein nie splamił się pracą? Przecież w stanie wojennym gdy wszyscy znaczący opozycjoniści byli internowani on był pomocnikiem bibliotekarza...

fagorex (gość)

Zakompleksieni D.E.B.L.E. z NOP to nic innego jak tylko grupa nierobów i cwaniaków opłacanych przez PiSułmańskiego watażkę który nigdy nie z plamił się normalną pracą nijaki kaczychan vel kurdupel

Leon (gość) (ciulik)

TY mała qrwo ! Wiesz co to słowo (kolaborant) znaczy? Mojego ojca czerwone zdrajcy zamordowały a ty mi tu takie rzeczy piszesz! Takie ścierwa jak ty są zakałą POLSKI!