(© fot. Bartosz Józefiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bruksela zapewnia, że nie będzie żądała zwrotu dotacji za opóźnienia w budowie Narodowego Forum Muzyki. Pismo w tej sprawie prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz otrzymał od Patricka Amblarda, przedstawiciela Komisji Europejskiej.

W październiku wykonawca budowy: firma Mostostal - zerwała kontrakt i zeszła z placu budowy. Przerwanie prac oznacza, że Forum nie powstanie w planowanym terminie do końca 2013 roku. Pojawiły się podejrzenia, że przez opóźnienia utracimy unijną dotację - 140 milionów złotych, jakie przyznano Wrocławiowi na ten cel.

- W mojej ocenie powyższe opóźnienie w realizacji projektu nie wymaga przyjęcia decyzji modyfikującej - pisze w liście przesłanym do prezydenta miasta Patrick Amblard.

- Jest lepiej, niż się spodziewaliśmy. Urzędnicy z Brukseli opóźnienie potraktowali jako rzecz naturalną przy takich pracach - komentuje Paweł Czuma, rzecznik magistratu. - Pan Amblard poprosił tylko, byśmy informowali na bieżąco o postępach w wyłanianiu nowego wykonawcy, oraz przestrzegali przy przetargu krajowych i unijnych przepisów.konawcę. Ma potrwać jeszcze kilka miesięcy. Nowy wykonawca zostanie wyłoniony w przetargu. Termin zakończenia budowy Forum przesunięto na 2014 rok.

Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Chmura (gość)

To znak że trzeba Mostostalowi po Stadionie ,Moście Rędzińskim i NFM dać kolejną inwestycję Ta firma to przykład porządnego budownictwa we Wrocławiu Zawsze buduje na czas i mieści się w kosztorysie Łubu du bu Łubu du bu niech nam żyje prezes ......to ja mówiłem Bogucki kierownik robót żelbetowych Najlepsze są słomiane ( zbrojarskie ) interesy