Wrocław: Na Rynku choinka już stoi. Rozbłyśnie 6 grudnia (ZDJĘCIA)

W niedzielę zakończyła się budowa 20-metrowej ustrojonej dekoracjami i światełkami choinka. Świąteczne drzewko ma 380 ozdób, w tym 80 bombek i 300 mrugających gwiazd.

Jego szczyt zwieńczyła srebrna iskrząca gwiazda. Bożonarodzeniowe drzewko rozbłyśnie 6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja. - Choinka zdobi Rynek już po raz szesnasty w historii naszego miasta. Zwyczaj świątecznego dekorowania wrocławskich ulic i placów sięga 1996 roku - informuje Ewa Mazur, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Adresy do świętego Mikołaja. Napiszecie?

Przypomina, że podobnie, ja w zeszłym roku została zbudowana przed otwarciem Jarmarku Bożonarodzeniowego (rusza już w piątek), bo później nie można by było wjechać tam dźwigiem. Koszt wypożyczenia, montażu, napraw i demontażu wszystkich elementów dekoracyjnych to 963 tys. zł. Jest to o 300 tys. mniej niż rok temu.

Dekoracje świąteczne i choinka będą zdobić Wrocław do 4 lutego.

Komentarze (16)

avatar
avatar
kde (gość) mloda

Większość ludzi po wszystkich świętych zaczyna odliczać do świąt, trzeba powoli myśleć co komu kupić i zbierać rzeczy do potraw i innych takich, jak tego nie zrobisz teraz to później albo już tego nie znajdziesz albo będzie drogie. Poza tym życie byłoby zbyt nudne gdyby wszystko miało się dziać w oczywistych porach.

avatar
kde (gość) A-DW

Masz strasznie suche podejście do wszystkiego, ok kasa sie liczy bo żyć jakoś trzeba, łatwo nie jest. Ale pamiętaj, że są jeszcze tacy ludzie, których cieszą małe rzeczy. Nie wszystko sprowadza się do jednego.

avatar
kde (gość)

Ale macie problemy choinka to choinka jak wam sie nie podoba to trudno, taka jest i inna nie będzie. Chcecie mieć coś ładniejszego to sie postarajcie w swoim domu na święta mieć coś porządnego.

avatar
mój nick;-) (gość)

To NIE JEST choinka, to konstrukcja druciana "odziana" w sztuczne gałązki.
Wolałabym ŻYWĄ, PRAWDZIWIE PACHNĄCĄ choinkę zamiast tego stwora-potwora.
I nie wiem co w tym czymś tyle kosztuje! Zrobiliby coś dla ludzi, coś co by pozostało, np podjazdy dla wózków w przejściach podziemnych, gdzie na przystanki tramwajowe nie ma jak wjechać, trzeba wnosić wózek po kilkudziesięciu schodach..... Żałosne to miasto....

avatar
litości (gość)

"W niedzielę zakończyła się budowa 20-metrowej ustrojonej dekoracjami i światełkami choinka."
Zakończyła się budowa KOGO? CZEGO? CHOINKI,a nie KTO? CO? CHOINKA. No litości Co za ludzie tu pracują???

avatar
wroclawianka (gość)

Ta choinka to odkurzona z ubieglego roku -bo taka sama !! Proponuje przeniesc ta z Placu Grunwaldzkiego,bedzie inaczej niemonotonnie jak co roku

avatar
A-DW (gość) mloda

Kogo w dzisiejszych czasach obchodzi klimat i atmosfera. Liczy się niestety tylko kasa, byle jak najwięcej i jak najdłużej zarabiać. Swoją drogą ceny na jarmarku jak najbardziej wpasowują się w tą "atmosferę".

Wybierz kategorię