(© Fot. Mikołaj Nowacki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przy pomocy najnowocześniejszego lasera w Polsce prowadzona jest konserwacja jednego z mostów Młyńskich.

- W ten sposób czyścimy elementy przeprawy - mówi Marcin Chmielnicki z Ośrodka Naukowo-Konserwatorskiego PKZ Poznań. Firmę wynajęło przedsiębiorstwo AKME, które prowadzi prace na mostach.

Laser w niczym nie przypomina tych, które znamy choćby z filmu "Gwiezdne wojny". Jest o wiele większy, a obsługują go nawet trzy osoby. - To skuteczna metoda oczyszczania, a poza tym ekologiczna - mówi Chmielnicki. - Dzięki temu nie używamy żadnej chemii.

Laser kosztuje ponad milion złotych. To wersja mobilna sprzętu, który dotąd mógł być używany tylko w miejscu, gdzie go montowano.

Przypomnijmy, że teraz trwa przebudowa mostu Młyńskiego. Ma zakończyć się we wrześniu. A wtedy rozpoczną się prace na drugiej przeprawie.

Inwestycja zakończy się w marcu przyszłego roku. Wtedy też na mosty wrócą tramwaje. Przeprawami nie będą mogły za to jeździć samochody. Mosty Młyńskie mają służyć przede wszystkim spacerowiczom.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!