Po kampaniach wyborczych zawsze trzeba długo sprzątać

Po kampaniach wyborczych zawsze trzeba długo sprzątać (© Wojtek Wilczyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie tylko na słupach ogłoszeniowych, ale i części ogrodzeń (np. targowiska przy Zielińskiego) będą mogły wisieć we Wrocławiu plakaty wyborcze kandydatów na prezydenta Polski. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ogłosił listę miejsc, gdzie afisze będą mogły pojawiać się bezpłatnie. Jest jednak warunek - muszą zostać usunięte najpóźniej miesiąc po wyborach.

Strażnicy miejscy ostrzegają, że jeśli komitety wyborcze będą umieszczały plakaty np. na elewacjach budynków, mogą zostać ukarane. - Zgodnie z przepisami, wieszanie plakatów w miejscach do tego nie przeznaczonych jest zabronione. Jeśli złapiemy taką osobę na gorącym uczynku, grozi jej do 500 złotych grzywny - podkreśla Sławomir Moroz, strażnik miejski osiedla Borek.

Pierwsze wyborcze plakaty we Wrocławiu już się pojawiają. Te z wizerunkiem Bronisława Komorowskiego są rozlepiane od poniedziałku. - Akcja nabiera rozpędu, bo dopiero rozdaliśmy afisze członkom partii - mówi Dorota Galant, ze sztabu kandydata PO. W komitecie Jarosława Kaczyńskiego czekają na sygnał z Warszawy, ale do plakatowania są gotowi. - Stopuje nas powódź - tłumaczy Paweł Hreniak, koordynator kampanii w okręgu.

- Naszego kandydata zaczniemy promować na afiszach na początku czerwca - zapowiada Dominika Domańska z biura prasowego Andrzeja Olechowskiego.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  maria (gość)

  nie jestem za żadną opcją polityczną , jednak PiS jest tak zakłamanym i obłudnym ugrupowaniem ,że mam uprzedzenie do JARKACZA i jego sługusów.

  kisek (gość)

  Do marii.
  Wolę oglądać facjatę Kaczyńskiego POMATOLE niż Twojego Komora.
  Nie przypominam sobie by podczas ostatnich wyborów prezydenckich PIS zaklejał plakaty Tuska.. Wiem tylko że było ich bardzo dużo" PREZYDENT TUSK."Ale i to nie pomogło. Twój fanatyzm jest tak samo żenujący.

  maria (gość)

  będą rozlepiać facjatę JARKACZA gdzie popadnie i zaklejać konkurencję bo ich fanatyzm jest Ż E N U J Ą C Y.