Pani Janina Najwer uważa, że ćwiczenia na siłowni to świetny sposób na zimową chandrę

Pani Janina Najwer uważa, że ćwiczenia na siłowni to świetny sposób na zimową chandrę (© Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zarówno ćwiczenia na siłowni, jak i nauka pływania czy zabiegi rekreacyjne - to wszystko za złotówkę. Specjalny program dla seniorów przygotowany został przez miasto i Wrocławskie Centrum SPA przy ul. Teatralnej.

Choć aura za oknami nie jest sprzyjająca, nie znaczy to, że zimą musimy siedzieć w domu. Aby zachęcić seniorów do ćwiczeń, stworzono dla nich bardzo korzystną ofertę. Pomysł bardzo podoba się pani Marii Bierskiej, szefowej wrocławskiego Klubu Seniora.

- To jest rewelacja, zwłaszcza na kieszeń emeryta. Bardzo się cieszymy z tego, że powstała taka oferta i na pewno wiele osób zechce z niej skorzystać - komentuje.

Uczestnicy będą mogli wybrać dwa z poniższych zajęć: gimnastyka w wodzie, pływanie rekreacyjne, gimnastyka na sali z elementami aerobiku, nauka pływania i zajęcia na siłowni. A dodatkowo czeka ich także jeden zabieg rekreacyjny do wyboru - kąpiele: solankowa, siarkowa, jodowo-bromowa, perełkowa oraz masaż wirowy, fango (ciepły okład z wulkanicznego mułu, z parafiną i krzemionką) lub bicze szkockie. Za każde zajęcia zapłacą tylko złotówkę.

Na dwóch sześciotygodniowych turnusach czeka aż 800 miejsc. Pierwszy zaczyna się już 3 stycznia i potrwa do 13 lutego, drugi rozpoczyna się 14 lutego i potrwa do 27 marca. Zapisy rozpoczynają się dziś we Wrocławskim Centrum SPA przy ul. Teatralnej o godzinie 9. Żeby wziąć udział w zajęciach, należy mieć ukończone 65 lat i potwierdzający to dokument tożsamości. Zapisy będą prowadzone we wszystkie dni robocze do końca 2010 r. od godziny 9 do 15.

Warto się pospieszyć, bo przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona.

W bibliotece
Zajęcia dla seniorów prowadzi także Dolnośląska Biblioteka Publiczna (Rynek 58). W ramach projektu Aktywny Senior w bibliotece XXI wieku są tu prowadzone zajęcia z obsługi komputera, dyskusyjny klub książki oraz muzyki i filmu, akademia zdrowego seniora i akademia pamięci.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!