Pożar i ewakuacja pacjentów w ramach ćwiczeń w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej

O godzinie 13.45 w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej rozpoczęły się ćwiczenia związane z zagrożeniami, jakie mogą się pojawić w czasie organizowanego we Wrocławiu Euro 2012.

Na II piętrze nowego budynku A (w przyszłości ma się tam mieścić kardiologia) zainscenizowano pożar. W dwóch oknach pojawili się pozoranci udający pacjentów. Już po chwili na miejscu było 8 jednostek straży pożarnej. Strażacy za pomocą specjalnych wysięgników koszowych bezpiecznie wydostali ludzi z rejonu zagrożenia. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie.

Pojawił się też policyjny wóz dowodzenia, grupa ratowników medycznych, a teren wokół budynku cały czas zabezpieczali strażnicy miejscy. Ćwiczenia zakończyły się o godzinie 14.08.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ksng (gość)

popieram komentarz poniżej - takie akcje pokazały by realną sprawność gdyby były przeprowadzone bez uprzedzenia

dużowiedzący (gość)

Powinni to zrobic z zaskoczenia , a nie tak jak sie to odbylo! Wszystko ustawione i zaplanowane juz od tygodnia. Smiech na sali:) Samochody z wszystkich w okolo szpitalnych uliczek usuniete, po co, dlaczego? Pobrotyn pewnie nawet nie wie o tym ze tam na codzien nie da sie przejsc, a co dopiero wjechac ciezkim sprzetem!