Inwestorzy kupili działkę, na której działają dziś m

Inwestorzy kupili działkę, na której działają dziś m.in. cukiernia, sklep z odzieżą i pub (© Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miasto sprzedało atrakcyjną działkę między ul. Piłsudskiego a Peronową

Warszawska firma Logan Investments kupiła od miasta atrakcyjny grunt w centrum Wrocławia: tuż obok Dworca Głównego PKP. Działkę między ul. Piłsudskiego a Peronową sprzedano za nieco ponad 3,5 mln zł, czyli ponad 800 tys. zł powyżej ceny wywoławczej. Chodzi o ziemię, zajmowaną dziś przez parterowe sklepiki, m.in. cukiernię czy sklep z odzieżą. Sam skwer i przystanek tramwajowy nadal tu pozostaną.

Firma Logan Investments była jedyną, która stanęła do przetargu, choć miejsce w ścisłym centrum miasta wydawało się być łakomym kąskiem na rynku nieruchomości.

- Zgodnie z warunkami ogłoszenia, firma ma 2 lata na wybudowanie fundamentów od daty rozstrzygnięcia rokowań i 4 lata na postawienie obiektu w stanie surowym zamkniętym - mówi Julia Wach z biura prasowego urzędu miejskiego.

Inwestor musi teraz wystąpić o pozwolenie na budowę. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że w tym miejscu może powstać obiekt biurowo-handlowy. Warszawska firma ma już pomysł na cały budynek. Na parterze mieścić się będzie kilka lokali usługowych. Wyżej - biura.

Przedstawiciel firmy - członek zarządu Marcin Jański nie chciał jednak zdradzić, jak dokładnie biurowiec będzie wyglądał.

Udało nam się ustalić, że wg jednej z propozycji może mieć aż 7 pięter od strony dworca. Będzie natomiast niższy od strony ul. Piłsudskiego. Trzeba go bowiem dopasować wysokością do już istniejących kamienic.

Logan Investments szacuje, że cały budynek może być gotowy na początku 2014 roku. Problemem nie będzie też znalezienie miejsc parkingowych dla pracowników biur, które znajdą się w nowej kamienicy. Wybudowany zostanie bowiem także podziemny parking: jedno- lub dwupoziomowy. Ma pomieścić około 50 samochodów.

Obiekt stawiany przy ul. Piłsudskiego jest pierwszą inwestycją firmy w naszym mieście.

Czytaj także

  Komentarze (11)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  dociekliwy (gość)

  Proponuję się zastanowić znanim się przepisze komunikat przygotowany przez urzędników. Skoro była tylko jedna firma, to jakim cudem zapłaciła 800 000 zł więcej niż cena wywoławcza?!! Przecież nikt nie podbijał!!!
  Czy to dopuszczalne aby tylko był jeden oferent? Cena wywołwacza jest także minimalną. Czy pt. autor wieży, że prywatna firma z własenj woli wyda ot tak sobie 800 000 zl więcej?
  Może warto się nad tym zastanowić.

  www (gość)

  ogwroc - poniewaz to jest przetarg wiec zglaszajace sie firmy podaja swoje kwoty nie wiedzac kto startuje ani ile placi, wiec skladajac te oferte nie mieli swiadomosci, ze mogliby zaoszczedzic jednak te 800tys. zl

  dm (gość)

  Teraz trzeba się koniecznie zająć inną działką,naprzeciw Dw.PKP-na pl.Konstytucji 3 maja gdzie kiedyś był Dworzec PKS. Teren ten od dawna straszy ogromną dziurą,rozsypującym się ogrodzeniem,chaszczami,w tym dole pełno wody a za płotem spotyka się różny margines!

  Kris (gość)

  *mto - gdzie Ty widzisz w tym tekście, że to będzie parking. Czy czytanie ze zrozumieniem jest takie trudne. Wyraźnie napisano, że będzie to biurowiec w którego podziemiach będzie jedna lub dwie kondygnacje na parking samochodowy dla około 50 aut dla osób z biur. DOTARŁO TERAZ !!!!!!!!

  ogwroc (gość)

  Nie mogę zrozumieć dlaczego firma zapłaciła 800 tyś. zł powyżej ceny wywoławczej jeżeli była jedyną firmą która stanęła do przetargu??? Ktoś to rozumie?

  historyk (gość)

  Ciekawe czy jest wymóg wkomponowania nowego biurowca w architekturę budynky Dworca. Czy stanie kolejne brzydactwo aluminiowo-duraleksowe. Ciekawe, że jak rządzący z PO coś sprzedają to tak to ustawią zawsze, że muszą sprzedać tanio.

  mto (gość)

  Po cholerę parkingi w miejscu, z którego na przystanek tramwajowy idzie się 2 minuty? Przestańmy rozpieszczać wozidupków, bo inaczej centrum się zakorkuje doszczętnie.

  markyMark (gość)

  szkoda. cukiernia naprawdę niezła i sklep z modelami też. dobrze, że przynajmniej zieleń zostawią w spokoju, ale budynek to zapewne będzie kolejne szklane obrzydlistwo:/

  Kris (gość)

  Czytasz do końca tekst ? A może czytasz bez zrozumienia ? Jest wyraźnie napisane, że parkingi będą pod budynkiem, jedna lub dwie kondygnacje.

  gosc_nty (gość)

  inwestor winien na swoim terenie zagwaratowac parkingi na potrzeby swoich pracownikow i klientow

  a nie zadac pd miasta ulg na stale parkowanie