Wrocław: Dworzec autobusowy sprzedany. Będzie najpiękniejszy w Polsce?

Polbus sprzedał teren, na którym stoi wrocławski dworzec PKS. Tę informację potwierdza prezes tej firmy Krzysztof Balawejder. Z terenu przy ul. Swobodnej nadal mają odjeżdżać autobusy, ale oprócz tego nowy właściciel chce by powstała tam, połączona z dworcem galeria handlowa.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© fot. Tomasz Hołod)

Nabywcą blisko 6 hektarów gruntu jest firma Wood z Warszawy, powiązana z koncernem Unibail-Rodamco, który wybudował w stolicy Złote Tarasy i galerię Arkadia. Na transakcji skorzysta przede wszystkim Polbus, który spłaci długi i kupi nowe autobusy. Mają na niej zyskać także pasażerowie, bowiem dworzec zupełnie zmieni oblicze

- To będzie jeden z najnowocześniejszych, jeśli nie najnowocześniejszy dworzec w Polsce - zdradza prezes PKS - Polbus, Krzysztof Balawejder. - Nowością będzie m.in. to, że autobusy będą odjeżdżać z miejsc postojowych pod ziemią. Między poczekalnią a peronami będą kursować schody ruchome. Oczywiście pojawi się nowoczesny food - court, czyli ciąg restauracyjny, będą też wszelkie ułatwienia dla niepełnosprawnych, a sam wystrój zmieni się na nowoczesny - tłumaczy prezes.

Komentarze (15)

avatar
avatar
Sprinter (gość) alexii

Kraków ma chyba najładniejszy dworzec autobusowy w Polsce, Czysty, zadbany, na bieżąco aktualizująca się LED-owa tablica odjazdów, sporo stanowisk.

avatar
Sprinter (gość)

polbus niech juz pakuje walizki! a ten grat na zdjęciu powinien stracić dowód rejestracyjny. Strasznie z niego daje spalinami i wielu części mu brakuje.
ANITA-PrzewozyOsobowe rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

avatar
Edyward

Za górami za dziurami .... a będzie to tak . wyburzą stary dworzec, przeniosą autobusy na jakąś prowizorkę, później wykopią kolejną dziurę w ziemi a dziura będzie trwała długo i szczęśliwie

avatar
alexii (gość)

pewnie będzie jak w Krakowie, tam mają na prawdę ładny dworzec ale my mamy najładniejszy kolejowy:)

avatar
r (gość)

IDZIE GORSZE! Jak zwykle - kolejny ściemniacz mówi, że będzie lepiej, a wiadomo, co zawsze z takich zapowiedzi wychodzi... Autobusy nie muszą jeździć spod ziemi, żeby nas wozić jak szczury, ale najwazniejsza będzie kolejna bezsensowna galeria (2 inne są już w najblizszym otoczeniu). NA DOBRE TO WYJDZIE KOLEI

avatar
trzeźwy (gość)

Jak będzie przejście podziemne do dworca PKP i przystanku tramwaju plus, to będzie to miało sens.

avatar
dyzioDW (gość)

Nostalgia mnie bierze jak pomyślę o tym dworcu :( 3 lata swojej młodości dzień w dzień przyjeżdżałem tutaj PKSem jak chodziłem do zawodówki w CKU i wracałem z niego po południu do domu do Pasikurowic .napisałbym coś więcej, ale mam taki zapieprz na fejsie, że nie mam kiedy statusiku GG zmienić!

avatar
geez (gość) Gorzowianin

Porównanie nie do końca trafne, ponieważ z racji specyfiki lokalnej infrastruktury, Gorzów (i generalnie lubuskie) w większym stopniu polegają na komunikacji autobusowej. Wrocław (tylko i wyłącznie dzięki "spadkowi" po poprzednich właścicielach może niemałą część transportu pasażerskiego obsługiwać koleją. Więcej stanowisk nie potrzeba. Ale bezsprzecznym faktem jest oczywiście, że dworzec jest w opłakanym stanie; zwłaszcza teraz kole w oczy gdy za "miedzą" stoi tak udanie odnowiony dworzec kolejowy.

avatar
Gorzowianin (gość)

No w koncu bo bez obrazy ale wroclawski dworzec pks wygladem przypomina podworko gdzie ganiaja psy i sra.. dookola.Ja przyjechalem tu z gorzowa wlkp tam dworzec jest wielki ilosc peronow to 42 stanowiska(bylo tak jescze 7 lat temu jak tam mieszkalem).Naprawde jak na takie sredniej wielkosci miasto jak Gorzow to dworzec robi wrazenie.Mam nadzieje ze i wroclawski odmieni sie na lepszy.

Wybierz kategorię