18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wrocław: Dworek na Oporowie w stanie rozpadu

Mieszkańcy osiedla z przerażeniem patrzą na rozpadający się dwór przy ul. Wiejskiej 17. Budynek, pochodzący z drugiej połowy XVI wieku, figuruje na liście dolnośląskich zabytków. Jego właścicielami są bracia Łukasz i Marcin Dziewońscy. Prawo zobowiązuje ich do utrzymania dworu w należytym stanie.

- Nie wywiązują się ze swoich obowiązków i lekceważą jego fatalny stan. Moim zdaniem, czekają, aż dwór się zawali i wybudują tam nową inwestycję - mówi Sebastian Lorenc, przewodniczący Rady Osiedla.

Marcin Dziewoński stanowczo odpiera zarzuty pana Lorenca. - Gdyby dwór się zawalił, prawo zobowiązuje nas do jego odbudowy w poprzednim kształcie. Absolutnie nie chcemy niczego budować w jego miejsce - twierdzi. - W najbliższych dniach zlecimy wykonanie prac zabezpieczających przed dalszym rozpadem, a w przyszłym roku przeprowadzimy generalny remont - dodaje.

Lorenc zaś twierdzi, że podobne deklaracje o rozpoczęciu remontu słyszy już od pół roku. Nie wyklucza nawet złożenia w tej sprawie doniesienia do prokuratury przeciwko właścicielom zabytku.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.