Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Wrocławia o ich plany urlopowe.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak podaje Dolnośląska Izba Turystyki, w tym sezonie największą popularnością cieszą się kraje arabskie i Bałkany.

- Ludzie najchętniej decydują się na Egipt, Tunezję, Bułgarię i Grecję. Ważne jest to, że aby się tam dostać, wystarczy wsiąść w samolot i za kilka godzin będziemy na miejscu - mówi Barbara Zabieglik z Dolnośląskiej Izby Turystyki.

Ten trend potwierdzają przedstawiciele wrocławskich biur podróży.
- Najchętniej wybierane oferty w naszym biurze to wakacje w Tunezji, Turcji i Egipcie. Koszt takiego wyjazdu to ok. 1800 zł - mówi Magdalena Sokołowska z biura Rainbow Travel.

Wśród osób, które wakacje spędzą poza granicami Polski, bardzo popularne jest Last Minute.

- Ofertę ustala się około 2-3 tygodnie od planowanego wylotu. Im bliżej daty podróży, tym taniej. Oczywiście biura robią wszystko, żeby takich ofert było jak najmniej - tłumaczy Barbara Zabieglik

Z roku na rok popularniejsze staje się także tzw. First Minute, czyli zabukowanie wyjazdu we wcześniejszym terminie, przed sezonem.

- Coraz więcej klientów decyduje się na korzystanie z tego typu oferty. Zawiera ona różnego rodzaju bonusy i promocje za wcześniejszą rezerwację - mówi Magdalena Sokołowska.

Oprócz Tunezji, Egiptu, Turcji oraz Grecji, coraz większą sympatią cieszą się wycieczki do bardziej egzotycznych miejsc takich, jak Wenezuela, Meksyk, Tajlandia, Brazylia, Kenia czy Etiopia.

- Poza rejsami statkiem po Karaibach, atrakcyjnym miejscem spędzania wakacji staje się, o dziwo, Etiopia - na co dzień kojarzona z biedą i głodem - opowiada Magdalena Sokołowska z Rainbow Tour. - Proponujemy turystom dwa programy: "Na tropie Arki Przymierza" i "Plemiona Południowe" - dodaje.

Turyści coraz częściej wybierają się również na tzw. wycieczki religijne.

- Bardzo popularne stają się podróże do Ziemi Świętej i Jordanii - informuje Magdalena Sfor z biura podróży Panorama.


plaża na Jamajce


Zarówno przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Turystyki, jak i biur podróży zgodnie przyznają, że zainteresowanie wczasami w Polsce maleje.

- Większość turystów nie organizuje wczasów w Polsce poprzez biura, ale na własną rękę, więc ciężko mówić o dokładnych statystykach - mówi Katarzyna Żołądź z Orange Travel. - Wczasy w kraju są znacznie droższe niż pobyty all inclusive np. w Egipcie - dodaje.

Ci, którzy zdecydowali się pozostać w kraju, swój wypoczynek spędzą nad morzem.

- Bezkonkurencyjnie dominują wczasy nad Bałtykiem, na drugim miejscu mamy jeziora, a zainteresowanie pobytem w górach z roku na rok staje się coraz mniejsze - twierdzi Barbara Zabieglik.

Wbrew temu co podają biura podróży i Dolnośląska Izba Turystyki, wrocławianie, których zapytaliśmy o wakacyjne plany, w większości odpowiedzieli, że zostaną w kraju.


Czytaj też:


Wiadomości Wrocław, Wydarzenia Wrocław

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!